artykuły

PODRÓŻE
ReklamaBilbord - Makita 01.10-31.10 Kasia
Bądź bezpieczny w Chorwacji

Bądź bezpieczny w Chorwacji

Safe Stay in Croatia to platforma internetowa, na której turyści odnajdą obiekty oznaczone krajowym certyfikatem związanym z protokołami bezpieczeństwa w branży turystycznej. Przyznaje go od 2021 r. Ministerstwo Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji.
 
Mowa o certyfikacie dedykowanym branży turystycznej, m.in. destynacjom, obiektom zakwaterowania, firmom transportowym czy atrakcjom turystycznym, które przestrzegają światowych standardów w zakresie ochrony zdrowia i higieny.
 
Certyfikat Safe Stay in Croatia umieszczony w widocznym miejscu informuje gości, że jego posiadacz przestrzega aktualnych zaleceń Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki oraz Chorwackiego Instytutu Zdrowia Publicznego. Chorwacja od początku pandemii Covid-19 posługuje się również certyfikatem „Safe travels” przyznanym przez WTTC.

– Podczas przygotowań do tegorocznego sezonu turystycznego, na który niestety nadal ma wpływ pandemia, to właśnie bezpieczeństwa oraz zdrowie gości i naszych obywateli postawiliśmy na pierwszym miejscu. Mowa o projekcie, który powstał przy współpracy z Radą ds. Odbudowy i Rozwoju Turystyki, której członkami są wszystkie stowarzyszenia branżowe w Chorwacji – komentuje Nikolina Brnjac, minister turystyki i sportu Republiki Chorwacji.

Za kampanię promocyjną projektu odpowiedzialna jest Chorwacka Wspólnota Turystyczna, której dyrektor generalny Kristjan Staničić zapowiada:

– Działania promocyjne będziemy realizować wiosną między innymi w Polsce. Naszym celem jest przekazanie wiedzy na temat protokołów sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują na terenie Chorwacji.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, dodaje:

– Oprócz strony internetowej w języku polskim przygotowaliśmy również filmik promocyjny poświęcony tej tematyce. Wszystkie akcje reklamowe i informacyjne będą prowadzone pod wspólnym hasłem #SafeStayInCroatia. Nie możemy się już doczekać, aby znów powitać naszych gości i przyjąć ich w Chorwacji w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Filmik promocyjny można zobaczyć w TYM MIEJSCU


Krzysztof Dulny 09.03.20211

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW