artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - ACSI

6 najlepszych festiwali muzycznych w 2018

Czas czytania 4 minuty
6 najlepszych festiwali muzycznych w 2018

Rytmiczne brzmienia, najlepsze wokale i mocne uderzenia perkusji – muzyka doświadczana na festiwalach to zupełnie inny poziom zabawy. Jeśli zastanawiasz się, na jakie imprezy muzyczne zdążysz jeszcze pojechać, oto lista 6 europejskich festiwali – 3 w Polsce i 3 za granicą.

Open’er Festival, często nazywany polskim odpowiednikiem Coachelli, już za nami. Ciągle jednak marzysz o kilku dodatkowych dniach wypełnionych dobrą zabawą i jeszcze lepszą muzyką na żywo? Wraz ze specjalistami sieci AccorHotels przygotowaliśmy zestawienie 6 muzycznych festiwali, na które zdążysz pojechać jeszcze w tym roku.

Off Festival (Katowice) 3–5.08.2018 r.

Off Festival to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki alternatywnej. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Artur Rojek – były lider zespołu Myslovitz. W sierpniu w Dolinie Trzech Stawów będzie można posłuchać takich gwiazd, jak M.I.A – artystki łączącej w swojej twórczości hip-hop, ragga, i elektro – oraz Charlotte Gainsbourg – fenomenalnej wokalistki, córki Serge’a Gainsbourga i Jane Birkin. Na scenie wystąpią również Kult, Muchy, Kapela ze Wsi Warszawa i Daniel Spaleniak.

Sziget Festival (Budapeszt) 8–15.08.2018 r.

Bliżej naszego kraju odbywa się jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Sziget Festival to gratka dla wszystkich, którzy nie ograniczają się do jednego gatunku muzyki. Tegoroczny line-up pęka w szwach od gwiazd największego formatu. Wystąpią między innymi Lana del Rey, Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz i Mumford & Sons – a to zaledwie kilka głośnych muzyków, których będzie można zobaczyć na scenie.

Reklama6 najlepszych festiwali muzycznych w 2018 1
Kraków Live Festival (Kraków) 17–18.08.2018 r.

Kolejny festiwal, który odbywa się w jednym z najpiękniejszych miast Polski. Podczas dwóch dni imprezy będzie można nie tylko posłuchać najlepszej światowej muzyki, ale również skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta. Organizatorzy festiwalu dbają, by co roku podejmować współpracę m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie, Cricoteką czy Muzeum Historycznym. W tym roku na Kraków Live Festival grają tacy artyści, jak Die Antwoord, Kendrick Lamar oraz Unknown Mortal Orchestra.

Reading Music Festival (Reading) 24–26.08.2018 r.

Historia jednego z największych rockowych festiwali w Wielkiej Brytanii sięga lat 70. XX wieku. To na jego scenie grały prawdziwe legendy mocnego brzmienia: Pink Floyd, The Rolling Stones, Iggy Pop, AC/DC, The Cure, Guns N’ Roses, Nirvana, Metallica, Radiohead i wiele, wiele innych. Na festiwalowej muzyce wychowały się całe pokolenia – także artyści, którzy wystąpią w tym roku. Tego lata Reading Music Festival gości takie gwiazdy, jak Kings Of Leon, Panic! At The Disco, a także Fall Out Boy. Z Polski najłatwiej będzie się dostać do Reading samolotem do Londynu, a stamtąd – pociągiem. W samym Londynie na festiwalowiczów czekają zaś wygodne hotele.

Lollapalooza (Berlin) 8–9.09.2018 r.

Lollapalooza to amerykański festiwal znany na całym świecie, który w tym roku odbywa się między innymi w Berlinie. Podczas najnowszej edycji w europejskim mieście będzie można bawić się przy muzyce takich gwiazd, jak: The Weeknd, Imagine Dragons, The National, Ben Howard, Years&Years czy Kygo. Na festiwalowiczów czekają również koncerty Davida Guetty oraz Duy Lipy, zatem impreza nie jest dedykowana jedynie fanom rocka.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Unsound Festival (Kraków) 1–14.10.2018 r.

To już 16. edycja wyjątkowego festiwalu, którego początek miał miejsce w jednej z krakowskich piwnic. Od 2013 r. impreza zyskała większy rozmach, dzięki czemu odbywała się również w takich miastach jak Londyn, Nowy Jork czy Toronto. Tegoroczna edycja jest organizowana pod hasłem „presence” – w ramach programu dziennego odbędą się wydarzenia związane z życiem w skrajnie zdigitalizowanym świecie. W tym roku wystąpią między innymi: Eris Drew, DJ Storm, Blawan, House of Kenzo, JASSS, Iglooghost oraz Resina.

Źródło: https://www.accorhotels.com/pl/polska/index.shtml


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News