artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Thule Outset to wyjątkowy namiot…

Thule Outset to wyjątkowy namiot…

Czas czytania 3 minuty

Thule Outset to wyjątkowy namiot, bo pierwszy na rynku namiot mocowany na haku holowniczym. Waży 60 kg i to właściwie jedyne ograniczenie, by każdy pojazd doposażyć w kapsułę sypialną gwarantującą nowy poziom intymnego obcowania z przyrodą.

Kufer bagażowy to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają zbyt mało miejsca w samochodzie, aby pomieścić bagaże. A kufer od Thule od założenia na haku holowniczym zagwarantuje nocleg dla dwójki dorosłych. Od rozłożenia wspiera się na czterech nogach, więc można wypiąć go z haka holowniczego, by w wygodny sposób przestawić w dowolne miejsce. Prezentowany na targach Caravan Salon 2023 będzie dostępny późną wiosną 2024 r. Cena? Prawdopodobnie ok. 4 tys. EUR.

Rewolucja w caravaningu na dziko

Najnowszy pomysł firmy Thule stanowić ma alternatywę dla namiotów dachowych, a ceną konkurować z mikroprzyczepami.

- Odkryj zupełnie nowy komfort życia na kempingu! Thule Outset zaprojektowaliśmy z myślą o ekonomice podróży autami osobowymi – zwłaszcza elektrycznymi. Po złożeniu ma postać typowego kufra bagażowego, a swymi rozmiarami mieści się za obrysem pojazdu, więc w żaden sposób nie wpływa na zwiększenie zużycia paliwa, czy właśnie ograniczenie zasięgu „elektryka” do kolejnego ładowania baterii - tłumaczy Gregor Enders, Sales Manager w firmie Thule.

Z rozmów na stoisku wiemy, że prace nad nowatorskim namiotem trwały 2 lata, a 10-osobowy zespół projektantów zadbał, by Outset stapiał się z otoczeniem. Dzięki rygorystycznym testom ten namiot wytrzyma każde warunki pogodowe. Przykładowo, odłączony od haka holowniczego jest niewrażliwy na podmuchy wiatru wiejącego z prędkością do 80 km/h. I to w stanie nieobciążonym, bo jakkolwiek jest wygodnym miejscem do spania dla 2 dorosłych osób, to ma nośność aż 300 kg.

ReklamaThule Outset to wyjątkowy namiot…  1
Dlaczego Outset zapewni zupełnie nowy poziom intymnego obcowania z przyrodą? Od typowych namiotów różni się wygodą noclegu, skoro posłanie znajduje się na wysokości typowej dla łóżek w każdym domu. Z kolei w przeciwieństwie do namiotów dachowych, nie trzeba wspinać się na drabinkę, by ułożyć się do snu.

Synonim komfortu i dobrego snu

Outset rozkładamy w kilkadziesiąt sekund. W pierwszym rzędzie rozstawiamy za kufrem stelaż poziomy zintegrowany z podporami – konstrukcja stelaża na czas jazdy jest mocowana do przedniej ścianki kufra. Każda z podpór skrywa regulację wysokości, by na postoju idealnie wypoziomować posłanie z wygodnym materacem (wymiary ok. 200 x 125 cm). Potem wystarczy dezaktywować dwie klamry, by zrolowany namiot rozłożyć. W tym samym czasie stelaż aktywuje się niemal automatycznie.

Po sezonie caravaningowym? Kufer ma kółka, więc w pojedynkę można go schować np. w garażu (tu link do krótkiego filmu prezentującego nowość od Thule: https://www.thule.com/pl-pl/news/thule-outset-tent).

Fot. Redakcja PC i materiały Thule


Michał Żak30.08.20230 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News