artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
SYS-PowerStation Festool
  fot. PC SYS-PowerStation Festool

SYS-PowerStation Festool. Niezależność i to z prądem!

Nie hałasuje, nie wydziela spalin, waży 16 kg, a jego moc wystarczy do zaparzenia 240 filiżanek espresso. Potrzebujesz więcej? Naładujesz go do pełna w 3 godziny. Oto SYS-PowerStation Festool, czyli prąd wszędzie tam, gdzie twój kamper, przyczepa lub namiot.

Weekend nad pięknym, dzikim jeziorem, z dala od cywilizacji. Szum wiatru, śpiew ptaków i wieczorne koncerty świerszczy. O wschodzie słońca cieszysz się smakiem espresso, tuż po gorącym prysznicu i ciepłym śniadaniu. Przy dobrym zapasie energii, dostępnym pod postacią 230 V, wszystko to jest możliwe.

Przewaga nad innymi
SYS-PowerStation Festool z wbudowanym akumulatorem, którego nominalna ilość energii to 1500 Wh, może pochwalić się stałą mocą na poziomie 3680 W, a krótkotrwałą nawet do 11 000 W, co zapewnia stabilne napięcie 230 V. Producent przekonuje, że to moc wystarczająca dla wszystkich urządzeń zasilanych z sieci. W przeciwieństwie do klasycznych źródeł energii, jak na przykład generatory, SYS-PowerStation nie hałasuje, nie wydziela też spalin szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Dzięki temu może być użytkowany również w pomieszczeniach. Dodatkowym atutem jest jego stosunkowo niska waga – zaledwie 16 kg, co stanowi, od 50 do 70% wagi porównywalnych zasobników energii.

Moc jak z gniazdka
SYS-PowerStation obsługuje urządzenia sieciowe bez utraty mocy – tak jak normalne gniazdo 230 V. Czas pełnego ładowania akumulatora wynosi zazwyczaj 3 godziny, a co ważne, można go naładować własnymi panelami słonecznymi (min. moc ładowania 1000 W). Inteligentny system zarządzania wybiera sposób ładowania w zależności od aktualnej temperatury ogniwa. Pozwala to na maksymalne skrócenie czasu ładowania i jednocześnie chroni żywotność akumulatora. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
Obsługa SYS-PowerStation jest prosta, żeby nie powiedzieć banalna. Gniazdko znajduje się z przodu obudowy Systainera, której głównymi punktami są ergonomiczny włącznik oraz przyłącze do narzędzi zasilanych z sieci. Aktualny stan naładowania można w każdej chwili odczytać ze wskaźnika LED. Wewnątrz Systainera znajduje się również dodatkowy przycisk, który zapobiega przypadkowemu włączeniu podczas transportu. SYS-PowerStation posiada też port USB C do szybkiego ładowania urządzeń przenośnych, takich jak tablety czy smartfony.

Pełne naładowanie. Pełen serwis
SYS-PowerStation, jak wszystkie elektronarzędzia Festool, podlega pełnej ochronie serwisowej, jeżeli tylko użytkownik zarejestruje narzędzie do Gwarancji all-inclusive w ciągu 30 dni od zakupu. Bezpłatnej rejestracji można dokonać na stronie www.festool.pl/myfestool lub przez aplikację Festool Work. Gwarancja all-inclusive od Festool to 3 lata bezpłatnej kompleksowej naprawy, wymiana w przypadku kradzieży, gwarancja dostępności części zamiennych przez 10 lat od daty zakończenia produkcji.

Dane techniczne SYS-PowerStation

 • Podłączenie sieciowe: 230 V~ / 50 Hz pure sine
 • Nominalna ilość energii: 1 555 Wh
 • Stała moc: 3 680 W
 • Moc szczytowa (<0,5 sek.): 11 000 W
 • Moc szczytowa (<6,0 sek.): 7 200 W
 • Technologia akumulatora: Li-Ion
 • Stopień ochrony IP: IP44
 • Wielkość Systainer: SYS3 M187
 • Ciężar: 16,5 kg
 • Wyjście AC: 220 V-240 V~ / 50/60 Hz
 • Wejście AC: 220 V-240 V~ / 50/60 Hz
 • USB typ C (wyjście): 5 do 20 V / 3 A / 15 do 60 W
 • ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
 • Czas ładowania: ok. 3 godzin

festool.pl/powerstation

Artykuł pochodzi z numeru 4 (101) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator07.06.20220 zdjęć 3