artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
SUV jako auto wyprawowe? Wystarczy namiot dachowy

SUV jako auto wyprawowe? Wystarczy namiot dachowy

Czas czytania 3 minuty

Zakup lub wynajem przyczepy kempingowej lub kampera nie mieści się w twoim budżecie? Jednym z najprostszych sposobów na caravaning jest wykorzystanie rodzinnego samochodu – wystarczy wyposażyć go w namiot dachowy, a na haku umieścić bagażnik rowerowy. Firmy Ford Polska i Thule przygotowały pojazd demonstracyjny, który idealnie nadaje się do dalekich i weekendowych podróży.

Bazą przygotowanego przez Ford Polska auta wyprawowego jest model Kuga PHEV z pakietem ST-Line X Black. Do napędu hybrydowej Kugi służy połączenie 2,5-litrowego silnika spalinowego, który pracuje w oszczędnym cyklu Atkinsona, z silnikiem elektrycznym, zapewniając łącznie moc systemową 225 KM. SUV daje możliwość ładowania układu hybrydowego nie tylko podczas jazdy, ale również z gniazdka w czasie postoju. Dzięki temu na w pełni naładowanej baterii SUV Forda oferuje 65 kilometrów (WLTP) zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym, a w cyklu miejskim może przejechać nawet 81 km na zasilaniu jedynie  baterii.

Akumulator o pojemności 14,4 kWh zamontowano pod podłogą, dzięki czemu nie ogranicza on pojemności bagażnika. Ta wynosi 441-581 litrów, w zależności od położenia tylnej kanapy, którą można przesuwać do przodu i do tyłu. Po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń ładunkowa rośnie do 1481 litrów.

Wspomniany pakiet ST-Line Black dodaje do sportowego wyglądu Kugi ST-Line X lakierowany na czarno dach oraz wykończone na czarno nakładki na lusterka, przednie wloty powietrza i tylny spojler. Emblematy ST-Line i napis KUGA na drzwiach bagażnika są również wykończone na czarno, a 20-calowe aluminiowe, czarne obręcze kół są elementem pakietu Black. Pakiet zawiera również czerwone zaciski hamulcowe.

ReklamaSUV jako auto wyprawowe? Wystarczy namiot dachowy 1
Na dachu Forda Kugi zamontowano system Thule, na którym umieszczony został namiot dachowy Thule Approach. Sama procedura montażu namiotu jest bardzo prosta i szybka.

– Namiot posiada innowacyjne uchwyty, które pozwalają zamontować go na dachu w kilka minut. Nie trzeba się więc obawiać, że zostaniemy zmuszeni do podróżowania z nim przez cały rok. Co ważne, uchwyty wyposażone są w zamki zabezpieczające namiot na dachu auta. Gdy już dotrzemy do celu, rozłożenie namiotu zajmuje tylko kilka minut od momentu zaparkowania auta. Podobnie jest ze składaniem – wyjaśnia Artur Krysiak z firmy Thule.

Thule Approach dostępny jest w dwóch rozmiarach i w trzech kolorach. Widoczna na zdjęciach wersja oferuje miejsce dla maksymalnie 3 osób. W tym przypadku powierzchnia do spania ma wymiary 240x130 cm, a maksymalna wysokość wnętrza to 102 cm. Namiot został wyposażony w ciekawy system sporych rozmiarów okien, a całość można doposażyć w widoczną na jednym ze zdjęć markizę Thule Approach Awning. 

Przygotowany dla Forda Kuga PHEV zestaw uzupełnia montowany na haku bagażnik rowerowy Thule Epos. Może on przewieźć do 3 rowerów i jest wyposażony w innowacyjny, teleskopowy system montowania. Charakteryzuje się wysoką ładownością – do 30 kg na jeden rower i 60 kg łącznej masy rowerów.


Krzysztof Dulny 17.07.2023 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News