artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Przyczepa bez poślizgu
  fot. AL-KO

Przyczepa bez poślizgu

Czas czytania 2 minuty

Przyczepa kempingowa to niezwykle wygodne rozwiązanie, ale pod warunkiem, że zadbamy w trakcie podróży z nią o bezpieczeństwo. Odpowiedni rozkład bagaży czy dobre opony to jedno, ale warto też pomyśleć o dodatkowym akcesorium jakim jest system przeciwpoślizgowy AL-KO Trailer Control (ATC).

W trakcie jazdy z przyczepą efektu „kołysania” przyczepy możemy doświadczyć chociażby przy wymijaniu czy powiewach bocznego wiatru na mostach. To wtedy do akcji wkracza system ATC, który notabene sprzedał się już w ponad 125.000 egzemplarzy. 

To nasz osobisty wkład w zwiększenie bezpieczeństwa przyczep na drogach - mówią przedstawiciele firmy AL-KO.

Przyczepa bez poślizgu 1

Jak działa ATC? Zainstalowane czujniki reagują nawet na niewielkie przyspieszenia poprzeczne, nawet na takie, na które kierowca nie zwraca uwagi. System reaguje wówczas automatycznie, kierujący w ogóle nie odczuwa przeprowadzonej korekcji. Łagodne hamowanie odpowiedniego koła przywraca przyczepę na właściwy tor. To, że ATC działa, możemy sprawdzić patrząc na zieloną diodę, która jest widoczna tuż po podłączeniu przyczepy do holownika. Nie musimy dopasowywać ATC do pojazdu holującego bądź przyczepy - to zestaw uniwersalny. 

Przyczepa bez poślizgu 2

ATC więc nie tyle „leczy” co zapobiega wystąpieniom krytycznych warunków jazdy. Rozwiązanie to zostało nagrodzone nagrodą DCC Technik Award. Ile kosztuje? Dla przyczep o DMC od 1000 do 1300 kilogramów sklep w Bieruniu oferuje zestaw za 2890 zł. Niewiele patrząc na to, jak zwiększone bezpieczeństwo otrzymujemy. 

ReklamaSródtekstowy YT PC

Bartłomiej Ryś27.11.20200
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News