artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Firma Bilstein przeprowadziła specjalne testy drogowe nowych amortyzatorów.
  fot. Bilstein Firma Bilstein przeprowadziła specjalne testy drogowe nowych amortyzatorów.

Nowa linia amortyzatorów do kamperów

Amortyzatory Bilstein B6 posłużyły już do postawienia niejednego domu na kołach. I nic dziwnego, wszak mowa o produkcie oferującym wyższe parametry użytkowe, a co za tym idzie – sprawdzającym się w pojazdach poruszających się z większym obciążeniem. Jak kampery.

Klasyczne zawieszenia do samochodów dostawczych projektowane są pod kątem zmiennych warunków obciążenia. Tymczasem kampery ze względu na ciężar wyposażenia nigdy nie są tak naprawdę puste, a wręcz ich waga plasuje się zazwyczaj tuż poniżej dopuszczalnej masy całkowitej. Temu wyzwaniu sprostać mają nowe amortyzatory B6 z dopiskiem „Camper”, które właśnie trafiły do sprzedaży – na początek do Fiata Ducato (od roku modelowego 2006), który stanowi podstawę dla ponad połowy wszystkich kamperów w Europie, ale też identycznie skonstruowanych pojazdów Citroëna i Peugeota. Nowy amortyzator jest również dostępny dla pojazdów półzintegrowanych. Kolejne aplikacje będą pojawiać się sukcesywnie. Pojawi się również wariant z automatyczną regulacją siły tłumienia za pomocą czysto mechanicznego procesu – mowa o rozwiązaniu, które automatycznie dostosowuje swoją charakterystykę za pomocą sprzężenia zwrotnego wibracji z drogi.

Nowa linia amortyzatorów do kamperów 1

Brak komfortu podróżowania, słaba stabilność na zakrętach lub uciążliwe hałasy podczas jazdy nie sprawiają, że podróż staje się przyjemnością. W rezultacie docierasz do celu wyczerpany i zestresowany, a przecież nie na tym polega caravaning. B6 Camper wydaje się zaradzać tego typu problemom, stawiając czoła bocznym wiatrom oraz oferując optymalną przyczepność na zakrętach i precyzyjne prowadzenie. Bardziej intensywne wrażenia z jazdy oraz zmniejszenie hałasu to kolejne zalety, które docenimy podczas długich podróży.

ReklamaSródtekstowy YT PC

Krzysztof Dulny 15.07.20220