artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Nowa generacja foteli z funkcją masażu

Nowa generacja foteli z funkcją masażu

Czas czytania 3 minuty

W szoferkach kamperów cenimy sobie kapitańskie fotele. Dedykowane nam rozwiązania są wybitnie utalentowane w odniesieniu do komfortu, bezpieczeństwa i ergonomii. Z debiutem nowej generacji foteli dla ID.7, inżynierowie kolejny raz podnieśli poprzeczkę.

Komfortowe podróże Volkswagenem ID.7 to zasługa foteli ergoActive. Nowa generacja foteli z funkcją masażu obejmuje – po raz pierwszy – grupę mięśni kręgosłupa i miednicy.

Najnowsze fotele opracowano we współpracy z niemiecką Kampanią na rzecz Zdrowszych Pleców (AGR). Nowe, opcjonalne fotele ergoActive, które uzyskały certyfikat AGR, w znaczący sposób przyczyniają się do podniesienia komfortu podczas jazdy. Te przednie fotele łączą komfort z innowacyjnymi funkcjami masażu, automatyczną klimatyzacją i pozwalają zadbać także o mięśnie kręgosłupa i miednicy. We współpracy ze ortopedami, fizjoterapeutami i naukowcami z AGR, udało się stworzyć fotele, które aktywują także mięśnie miednicy i kręgosłupa.

Łagodzą napięcie mięśni

Oprócz używanych do masażu 10 poduszek powietrznych w oparciach, jest to osiągane dzięki dwóm poduszkom powietrznym w siedzisku. Poduszki te działają naprzemiennie i – w połączeniu z funkcją masażu – mogą złagodzić napięcie w mięśniach i umożliwią komfortowe podróżowanie na dalekich trasach.

- Naprzemienne działanie poduszek w siedzisku powoduje ruchy miednicy i lekki obrót kręgosłupa, który jest dodatkowo wspierany przez poduszki powietrzne w oparciu. Te niewielkie ruchy rozciągają się aż do kręgosłupa szyjnego. Zapobiegają narastaniu napięcia i mogą nawet zwiększyć koncentrację kierowcy - powiedział Ulrich Kuhnt, konsultant AGR.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Zdaniem eksperta, w dłuższej perspektywie skorzystają na tym również pasażerowie pojazdu.

Nowe standardy w klasie wyższej średniej

Oprócz funkcji aktywacji miednicy, nowe fotele ergoActive oferują również pneumatyczny masaż, co pomaga rozluźnić i aktywować mięśnie pleców. Służą do tego dwa rzędy poduszek powietrznych, w każdym z nich jest ich pięć. Specjalne sekwencje programów, trwające od 10 do 30 minut, umożliwiają dostosowanie funkcji masażu do potrzeb użytkownika.

Fotele pomagają czuć się świeżo podczas podróży. Elektryczna 12-kierunkowa regulacja fotela i ręczna dwukierunkowa regulacja głębokości siedziska z podparciem ud pomagają pasażerom siedzącym z przodu znaleźć preferowaną pozycję. Funkcja pamięci umożliwia również zapisanie pozycji.

Fotele ergoActive oferują również funkcję klimatyzacji, która jest sterowana oddzielnie dla siedziska i oparcia. Połączenie tych dwóch funkcji sprawia, że po raz pierwszy każdy fotel może mieć temperaturę idealnie dopasowaną do preferencji użytkownika. Temperatura i poziom wilgotności są mierzone na bieżąco i porównywane z innymi czynnikami związanymi z klimatem i preferowanymi ustawieniami. Informacje te są następnie wykorzystywane do obliczenia i ustawienia indywidualnego optymalnego klimatu. Oprócz trybu automatycznego, użytkownicy mogą również wybrać jeden z trzech inteligentnych programów: ciepły, suchy lub chłodny. Funkcja ogrzewania i klimatyzacji foteli to kolejny element, który może wpłynąć na poprawę samopoczucia pasażerów. Fotele zużywają przy tym mniej energii niż do regulacji temperatury w całym wnętrzu pojazdu.

ReklamaNowa generacja foteli z funkcją masażu  2
Fot. Volkswagen


Michał Żak25.09.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News