Współczesny świat jest zależny od energii elektrycznej. Chcąc wyjechać na dłuższy kemping, biwak, czy pracować w terenie dobrze mieć dodatkowe, niezależne źrodło tej energii. Świetnym rozwiązaniem są stacje ładowania z panelami słonecznymi – a już szczególnie w ich mobilne wersje. Idelnie wpisują się w charakter naszego projektu „Toyotą w Świat”, gdyż takiej stacji możemy używać zarówno podczas wyjazdów samochodem jak i w domu, warsztacie, biurze czy wyjeździe na działkę. Przed Wami Fossibot F2400.

Fossibot F2400 Green to stacja zasilania o pojemności 2048 Wh i mocy wyjściowej 2400 W, przeznaczona do pracy ze sprzętem w domu, warsztacie i w terenie. Akumulator LiFePO₄ zapewnia ponad 3500 cykli ładowania przy zachowaniu 80% pojemności, a czysta sinusoida chroni wrażliwe urządzenia. To niezawodne źródło energii do zastosowań off-grid, awaryjnego zasilania i codziennej pracy.
Domowe zasilanie awaryjne lub off-grid
F2400 sprawdzi się również jako rezerwowe źródło prądu w domu lub kuchni na biwaku. Z łatwością zasili toster, czajnik, lodówkę lub inne urządzenia AGD – bez hałasu i spalin. To idealne rozwiązanie na przerwy w dostawie prądu, życie z dala od sieci lub alternatywne źródło energii dla domu.
Pewna moc do pracy w terenie
Fossibot F2400 może być także źródłem energii, które sprawdza się tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka. Bez problemu zasili piłę elektryczną, wiertarkę czy inne narzędzia potrzebne podczas pracy w lesie, ogrodzie lub na budowie. Dzięki dużej pojemności i stabilnej mocy możesz działać bez przerw i bez obaw o bezpieczeństwo sprzętu. Solidna konstrukcja i wydajny akumulator gwarantują, że poradzi sobie w wymagających warunkach.
Do zadań specjalnych – warsztat i cięższy sprzęt
Fossibot F2400 został zaprojektowany z myślą o solidnej pracy w terenie (np. na budowie) czy w warsztacie. Zasila piły, szlifierki, wiertarki i inne narzędzia wymagające wysokiej mocy, zachowując stabilne napięcie i bezpieczeństwo użytkowania. To mobilna elektrownia, która bez problemu radzi sobie tam, gdzie inne urządzenia się poddają.
Pewność zasilania – funkcja UPS
W domu lub biurze F2400 gwarantuje ciągłość pracy w każdej sytuacji. Wbudowany system UPS reaguje w czasie poniżej 10 ms, automatycznie przełączając zasilanie na akumulator w momencie przerwy w dostawie prądu. Dzięki temu komputer, router czy kasa fiskalna działają bez przerw, gwarantując pełne bezpieczeństwo danych i pracy.
4 sposoby ładowania – szybko i wygodnie
Stacja F2400 oferuje cztery wydajne tryby ładowania. Z sieci AC można ją naładować z mocą do 1100 W w 1,5–2 godziny, a regulacja mocy pokrętłem pozwala dopasować szybkość ładowania do instalacji. W trybie solarnym przyjmuje do 500 W (maks. 50 V), umożliwiając pełne naładowanie w ok. 5 godzin. Ładowanie hybrydowe (AC + solar) skraca czas do 1 godziny, a z gniazda samochodowego 12/24 V naładujesz urządzenie podczas podróży.
Co znajduje się w zestawie
W komplecie ze stacją Fossibot F2400 otrzymujemy: kabel zasilający AC do ładowania z gniazdka, przewód solarny XT60-MC4, kabel samochodowy oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Wszystko zapakowane solidnie i gotowe do użycia od razu po rozpakowaniu.
Dystrybutorem w Polsce jest firma Winbe, która ma w swojej ofercie także marki Bluetti oraz Pecron.
Test odbył się w ramach projektu „Toyotą w Świat”, o którym więcej przeczytacie na stronie Toyota Professional Bielsko.