PRZEGLĄD RYNKU

11 miesięcy temu  01.12.2017, ~ Administrator   

Kamery w lusterku wstecznym wciąż zyskują na popularności, gdyż nie wymagają montażu na przedniej szybie – nie ograniczają zatem widoczności, a znacznie poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy. W ofercie firmy Goclever pojawiło się urządzenie, łączące w sobie 3 funkcje: wideorejestratora, lusterka wstecznego i kamery cofania.

Drive Mirror Safego Full HD jest łatwy w montażu i stanowi znakomitą propozycję dla wszystkich, którzy chcą zarówno rejestrować przebieg swojej podróży, jak i monitorować stan auta zostawionego na parkingu. 

Nie płać za nie swoje winy
Urządzenie sprawdzi się w każdych warunkach i umożliwi poznanie wszystkich okoliczności budzącego wątpliwości zdarzenia drogowego – niezależnie od tego, czy doszło do niego podczas jazdy, czy postoju. Nagranie z dwóch kamer (przedniej – wbudowanej w lusterko, i tylnej – zamontowanej np. przy tylnej szybie lub na zderzaku) może być pełnoprawnym dowodem podczas postępowania sądowego czy dochodzenia odszkodowania przez ubezpieczyciela, co określa artykuł 308 kodeksu postępowania cywilnego.

Rejestrowane przez urządzenie materiały audio i wideo są doskonałej jakości (rozdzielczość obrazu to 1280x720p), dlatego pozwolą wyjaśnić wszelkie wątpliwości np. podczas ustalenia odpowiedzialności za stłuczkę. Materiał wideo nagrywany jest w pętli, dzięki czemu nigdy nie zabraknie miejsca na karcie pamięci (karta do 32 GB). Urządzenie ma wbudowany mikrofon, rejestrujący dźwięk w formacie AAC oraz szeroki kąt widzenia – aż 140 stopni – z możliwością ustawienia pozycji kamery „rybiego oka” (dzięki tej konstrukcji można dowolnie ustawić pole widzenia kamery – w górę, w dół, w prawą lub w lewą stronę). 

Duży ekran urządzenia – o przekątnej 4,3” – zapewnia dobrą widoczność, ale nie ogranicza pola widzenia, bo obraz wyświetlany jest na powierzchni lusterka (nie jest więc wymagane montowanie dodatkowych urządzeń na szybie). Powłoka antyrefleksyjna sprawia, że odbicie w lustrze jest wyraźne i pozbawione zniekształceń – co ważne, ekran można również wyłączyć tak, by nie rozpraszał kierującego pojazdem.

Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowa kamera, pozwalająca obserwować również to, co dzieje się z tyłu samochodu – można podłączyć ją elastycznym przewodem i zamontować wewnątrz pojazdu (okolice tylnej szyby) lub na zewnątrz (okolice tablicy rejestracyjnej). Zwiększy to pole widzenia, zwiększając tym samym komfort parkowania czy ułatwiając np. wycofywanie w wąskiej uliczce – dodatkowy punkt obserwujący pozwala uniknąć uderzenia w przeszkody znajdujące się na poziomie zderzaka (np. duże kamienie czy słupki). Tylna kamera ma dodatkowe diody Night Vision, które zapewniają wyraźny obraz również po zmroku i przy trudnych warunkach zewnętrznych (np. deszcz). 

Komfort użytkowania
Lusterko z kamerą ma wbudowany G-Sensor, czyli czujnik, który reaguje w przypadku stłuczki (rejestrując wstrząs) i automatycznie zachowuje nagrany film z wydarzenia. Włączony sensor ruchu powoduje, że kamera nagrywa tylko w sytuacji kiedy wykryje aktywność bezpośrednio przed frontową kamerą, dzięki temu można zarejestrować np. potencjalnego złodzieja lub wandala. Stłuczki parkingowe bywają prawdziwym utrapieniem kierowców, gdyż nie każdy sprawca czeka na przyjście właściciela auta. Tryb parkingowy rozwiązuje ten problem, gdyż umożliwia rejestrację zdarzenia, do którego doszło podczas postoju samochodu. Urządzenie ma wbudowany akumulator o pojemności 300 mAh (pozwala na podtrzymanie działania podczas postoju – jeśli auto ma odłączenie zasilania po wyłączeniu auta).

W zestawie – w cenie 179 zł – oprócz kamery cofania i ładowarki samochodowej, odnajdziemy wygodne silikonowe opaski, pozwalające na montaż urządzenia na fabrycznym lusterku.

goclever.com 

GALERIA ZDJĘĆ

Bezpieczna podróż z wygodnym wideorejestratorem
Bezpieczna podróż z wygodnym wideorejestratorem
Bezpieczna podróż z wygodnym wideorejestratorem

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony