artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Transa-M z autoryzacją Bürstnera. Większe możliwości serwisowe i zakupowe

Transa-M z autoryzacją Bürstnera. Większe możliwości serwisowe i zakupowe

Czas czytania 5 minut

Bogata, bo ponad 50-letnia, historia i bardzo szerokie portfolio – od przyczep kempingowych, vanów po duże integry klasy premium. Marki Bürstner nikomu ze świata caravaningu przedstawiać nie trzeba. Kampery i przyczepy tego niemieckiego producenta cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem, a także dobrymi opiniami użytkowników. Przy stosunkowo dobrej cenie Bürstner oferuje pojazdy solidne, trwałe i praktyczne. Do grona polskich dealerów tej marki dołącza, również znana i ceniona w branży, firma Transa-M z Pszczyny.

Oczywiście Bürstner to marka, którą wielu z was kojarzy z firmą Transa-M. I słusznie, bo kooperacja tych firm trwa już ponad 15 lat, ale dotychczas wyłącznie na zasadzie niezależnego serwisu współpracującego i dostawcy części. Od tego sezonu Transa-M ma pełną autoryzację bezpośrednio od producenta. W siedzibie firmy dostępne będą więc nowe pojazdy, a w miejscowym serwisie wykonywane naprawy gwarancyjne.

Każdy znajdzie coś dla siebie...
Zajrzyjmy do klasy premium. W tym segmencie Bürstner oferuje m.in. pełną integrę Elegance na bazie Mercedesa Sprintera. Mamy tu do czynienia z bardzo przyjemnym designem i świetnym wyposażeniem. Kamper dostępny jest w 2 układach: w tylnej sypialni możemy mieć 2 łóżka wzdłużne (model 910G) ,bądź jedno centralne (model 920G). Uwagę zwraca liczba praktycznych rozwiązań, jak na przykład innwacyjny system toalety Indus marki Thetford - z osobnym dużym zbiornikiem na fekalia i systemem uzdaniania szarej wody, ogrzewaniem ALDEN czy ogromną ilością schowków pod podwójną podłogą. Ten flagowy model o DMC 5 500 kg charakteryzuje również bardzo dobra trakcja dzięki zastosowaniu innowacyjnego podwozia oraz podwójnej osi z tyłu. Zastosowanie bazy Mercedesa Sprintera gwarantuje komfort i szeroki dostęp do najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
W kategorii kamperów półzintegrowanych warto chyba wyróżnić bardzo popularną, także w Polsce, linię Lyseo. W przeciwieństwie do opisywanego wcześniej Elegance Lyseo to już oczywiście pojazdy do 3,5 t, a więc na prawo jazdy kat. B. Dostępne są modele dla 2, 4 lub 5 osób. Układy są zróżnicowane, można zarówno pójść w klasykę, jak i poszukiwać bardziej nietypowych rozwiązań. To bardzo szeroka linia pojazdów.

Podobnie jak większość producentów kamperów, także Bürstner wprowadza do swojej oferty pojazdy zbudowane na podwoziu Forda Transita. Producent tych baz oferuje jeden silnik, jest to dwulitrowy diesel, ale w dwóch opcjach – 130 i 155-konnej. Mniejszy niż w przypadku Fiata Ducato, silnik oznacza niższą akcyzę, co dla polskich, klientów jest bardzo dobrą informacją gwarantujacą atrakcyjną cenę końcową. Linia kamperów Bürstner na Fordzie to gama Lineo. Mamy w niej kampervana Lineo C 590 z dwumetrowym podwójnym łóżkiem poprzecznym o wyjątkowym jak na ten gabaryt wymiarze - 201 × 145 cm. Było to możliwe, oczywiście za sprawą bocznych wytłoczeń. Jednak duże łóżko to niejedyny atut. Przy dość typowym dla tego typu pojazdów układzie ze stolikiem za szoferką, łazienką,i kuchnią w centralnej części i łóżkiem z tyłu uwagę zwraca przestronność wnętrz – oczywiście proporcjonalnie do rozmiarów pojazdu. Jest to możliwe za sprawą wysokości wewnątrz wynoszącej 199 cm (!) jak i jasnych dekorów meblowych oraz tapicerek. Bürstner informuje, że założeniem było odtworzenie atmosfery iście domowej.

ReklamaŚródtekstowy 2 ACSI
Serię kampervanów Lineo możemy dodatkowo doposażyć w łóżko w poprzek do części wypoczynkowej – 176 cm × 85/70 cm. Istotne jest również zastosowanie systemu ISOFIX który w kampervanach konkurencji jest rzadko spotykanym wyposażeniem. Bezpieczeństwo przewożenia naszych dzieci w fotelikach nie będzie więc stwarzało już żadnych problemów.

Konfiguracje i doradztwo
Warto podkreślić, że Bürstner ma bogatą możliwość konfiguracji pojazdów. Jako jeden z nielicznych producentów posiada na swojej stronie konfigurator „krok po kroku”. Po więcej informacji odsyłamy do firmy Transa-M z Pszczyny, a także na stronę internetową transa-m.pl. Firma ta jest autoryzowanym dealerem także takich marek, jak Chausson, Randger i Autostar.

Transa-m.pl


Redakcja21.04.20230 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News