artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - ACSI
Toyota Proace Camper już dostępna w salonach

Toyota Proace Camper już dostępna w salonach

Czas czytania 3 minuty

7-osobowy van Toyota PROACE łączy trwałość, niskie zużycie paliwa i wysoki poziom bezpieczeństwa z wygodą. Teraz w polskich salonach marki dostępna jest również wersja turystyczna tego modelu – Camper. Profesjonalna zabudowa pozwala łatwo zamienić PROACE w samochód kempingowy, który zapewni wygodny wypoczynek na łonie natury.

Zaprojektowana dla Toyoty PROACE zabudowa ma modułowy charakter. W razie potrzeby możesz ją łatwo zamontować i dowolnie zmieniać. W każdej chwili można też wrócić do 7-miejscowego samochodu z mnóstwem przestrzeni na bagaż.

PROACE Camper został zbudowany na bazie najdłuższej wersji PROACE Verso Long z rozstawem osi 3,2 m. Wykorzystano do tego najwyższą wersję VIP, co sprawia, że jest to niezwykle luksusowy samochód turystyczny.

Dopuszczalna masa całkowita (DMC) wersji Camper nie przekracza 3,5 t. Sprawia to, że pojazd nie podlega opłatom drogowym viaTOLL.

Toyota Proace Camper już dostępna w salonachWygodne miejsce do spania

Najważniejszym elementem wyposażenia Toyoty PROACE Camper jest dachowy namiot firmy Autohome. Jego wymiary to 1,3 x 2,1 m. Wysokość po rozłożeniu – 0,92 m. W jego wnętrzu można zorganizować miejsce do spania dla dwóch osób. Wygodny odpoczynek zapewni także złożenie dwóch ostatnich rzędów siedzeń i rozłożenie na nich materaca. Nie trzeba go samodzielnie pompować, bo na pokładzie jest specjalny kompresor.

Komfort na kempingu

Przed słońcem i deszczem uchroni markiza ARB o wymiarach 2,5 m x 2,5 m. Dodatkowe ścianki pozwolą zbudować przy samochodzie pół-namiot.

ReklamaToyota Proace Camper już dostępna w salonach 2
Strefę do gotowania wydzielono w bagażniku. Znalazł się tam boks kuchenny. Składa się on z blatu, szafek z szufladami, kuchenki gazowej z butlą, turystycznej lodówki i przetwornicy 300 W z gniazdkiem. 4 krzesła ARB i składany stolik doskonale się sprawdzają podczas postoju.

Samochód wyposażono w mocny kompresor z 6-metrowym przewodem oraz zaopatrzonym w manometr pistoletem. Umożliwia on nie tylko pompowanie kół, ale też materaców i piłek.

Bezpieczeństwo użytkowania

Przed uszkodzeniami samochód chroni przednie i boczne orurowanie z najwyższej jakości nierdzewnej stali. Pod silnikiem zamontowano aluminiową osłonę o grubości 5 mm. Automatycznie składany hak umożliwia holowanie przyczepy.

Toyota Proace Camper już dostępna w salonach 3

Toyota PROACE

Druga generacja Toyoty PROACE zadebiutowała w marcu 2016 roku w Genewie. W polskich salonach marki model ten był dostępny od września tego samego roku. Podczas testów zderzeniowych Euro NCAP model uzyskał znakomity wynik, zdobywając 5 gwiazdek.

Auto napędzają silniki D-4D o pojemnościach 1,5 l (100–120 KM) oraz 2,0 l (150–177 KM). Zużywają oni średnio poniżej 6 l/100 km paliwa i spełniają normę emisji spalin Euro 6.2. Samochód jest objęty trzyletnią gwarancją PRO z limitem 1 000 000 km.

Samochód cieszy się rosnącą popularnością na polskim rynku. W roku 2018 sprzedaż PROACE Verso (w porównaniu do roku ubiegłego) wzrosła o ponad 150%.

Źródło: toyota.pl


Bartłomiej Ryś12.12.2018
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News