artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Test kampera: Benimar Tessoro 494
  fot. Sebastian Klauz

Test kampera: Benimar Tessoro 494

Czas czytania 3 minuty

Dzięki uprzejmości nowopowstałej wypożyczalni KamperyTrojmiasto.pl, mieliśmy okazję przetestować najnowszy model kampera marki Benimar - Tessoro 494. Tym razem była to tak zwana „półintegra” z 2-litrowym silnikiem Forda o mocy aż 170 koni mechanicznych. Jak wrażenia?

Kamper przeznaczony jest dla 4 osób, zarówno do jazdy jak i spania. Po swoistym „maratonie” związanym z testowaniem pojazdów typu „alkowa”, wreszcie w nasze ręce wpadła „półintegra”. Podobnie jak inni producenci tego typu samochodów, Benimar również postanowił wykorzystać najnowsze „dziecko” Forda, czyli 2-litrową jednostkę z dużym zapasem mocy. Jest to o tyle dobra wiadomość, że klient nie tylko otrzymuje mocniejszy i bardziej dynamiczny silnik, ale też mniejszą cenę - w Polsce akcyza na pojazdy z silnikiem do 2 litrów pojemności jest o wiele mniejsza, niż powyżej 2000 cm3. 

Tessoro 494 zaskakuje przede wszystkim dużą przestrzenią w środku i ciekawymi rozwiązaniami, które sprawdzają się w praktyce. Na plus zasługują przede wszystkim bardzo duże, dwuosobowe łóżka. Pierwsze z nich znajdziemy z tyłu pojazdu. Dostęp do niego uzyskujemy z dwóch stron, każdy członek załogi ma również własną, dedykowaną szafę na ubrania. Drugie natomiast jest opuszczane ręcznie z przodu pojazdu, nad częścią „salonową”. 

Łazienkę wraz z toaletą możemy (za pomocą 3 drzwi) oddzielić od pozostałej części pojazdu. Wówczas uzyskujemy dużą przestrzeń, w której możemy wziąć prysznic, udać się za „potrzebą” i przebrać się bez ryzyka, że któryś ze współpasażerów podróży może nagle nam w tym przeszkodzić. To komfortowe i coraz popularniejsze rozwiązanie, które stosuje coraz większa liczba producentów kamperów. 

ReklamaTest kampera: Benimar Tessoro 494  1
Na pokładzie nie zabrakło bardzo dużej lodówki, ogrzewania Webasto (czyli pracującego na olej napędowy zgromadzony w zbiorniku samego samochodu), klimatyzacji postojowej, bagażnika rowerowego oraz automatycznej anteny satelitarnej i markizy. 

Akcesoria? Tutaj trzeba szczególnie pochwalić wypożyczalnię Kampery Trójmiasto. W garażu znajdziemy stoliki, krzesła kempingowe (nowe, bardzo dobrej jakości), podkłady poziomujące, pełne wyposażenie kuchni a nawet pojemnik (mobilny) na wodę. O chemii toaletowej nie wspominamy - wszakże to powinno być standardem w każdej firmie tego typu.

Pełny test tego kampera znajdziecie w kolejnym wydaniu naszego magazynu - polecamy i zapraszamy już dziś!


Bartłomiej Ryś30.07.20180 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News