artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Camper Caravan Show Expo 2023
Ten kamper wjedzie wszędzie. Naprawdę

Ten kamper wjedzie wszędzie. Naprawdę

Czas czytania 3 minuty

Dużo w ostatnim czasie piszemy o wyprawowych kamperach, ale to cudo to prawdziwa „wisienka na torcie”. Firma SOD, którą już mieliście okazję poznać, w październiku tego roku zaprezentuje kampera SOD Peak 8x6. To prawdziwy gigant bazujący na Mercedesie Arocs’ie z napędem na wszystkie osie. Jego cena powala na kolana - dosłownie.

Producent na swojej stronie internetowej pisze, że ten samochód „oferuje wszystko, czego potrzebuje pojazd ekspedycyjny tej klasy”. Wnętrze mieszkalne ma być „dziełem specjalistów terenowych”, do tego „zachwyca najlepszymi materiałami i przemyślanymi detalami”. Szczegółów brak - wszystkie są udostępniane potencjalnym kupującym, którzy taki pojazd mogą skonfigurować pod własne preferencje.

Z pomocą przychodzą serwisy ogłoszeniowe, w których to SOD’a można już wstępnie zamówić. Pod maską tego giganta pracuje silnik generujący aż 510 koni mechanicznych. Patrząc na specyfikację samego Mercedesa Arocs’a możemy dostrzec, że pojemność tej jednostki to aż 12,8 l. 6 cylindrów potrafi wygenerować aż 2500 Nm momentu obrotowego. Do tego dochodzi automatyczna skrzynia biegów PowerShift 3 z sześcioma wersjami przekładni. Ilość trybów wspomagających kierowcę, silnik i pozostałe elementy samej bazy jest olbrzymia.

Napęd przekładany jest na wszystkie osie. Długość kampera wynosi 12 metrów, wysokość: 4 metry. Jego DMC to, uwaga, aż 44 tony! Systemy takie jak chociażby kamery 360 stopni pomagają w manewrowaniu tym kolosem. Wszystkie dodatki (ESP, markiza, czujniki światła) tyczą się samej bazy - producent nie podaje nawet jednego, drobnego detalu na temat samej zabudowy kempingowej. 

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Ze zdjęć (a właściwie renderów pokazujących pojazd, który będzie gotowy w październiku 2022) można wywnioskować, że mamy do czynienia z ultraluksusowym pojazdem, który w głównej, tylnej części oferuje przestronny salon w kształcie litery C. Obok nie zabrakło aneksu kuchennego z płytą ceramiczną. Mnóstwo szafek i szuflad pozwala zmieścić prowiant i rzeczy osobiste nawet na kilkanaście miesięcy podróży. Kamper oferuje główną, dwuosobową sypialnię oraz osobne łóżko dla dziecka z biurem pod spodem. 

Czas na cenę. Ta wynosi… 1.7 mln euro brutto z 19-procentowym, niemieckim VATem. 


Bartłomiej Ryś08.01.20220 zdjęć 8
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News