artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Taka będzie trzecia wersja Mercedesa Sprintera [FOTO, premiera]

Czas czytania 2 minuty
Taka będzie trzecia wersja Mercedesa Sprintera [FOTO, premiera]

6 lutego odbyła się premierowa prezentacja nowego Sprintera, która zastąpi na rynku wersję W906 produkowaną od 2006 roku. Przyglądamy się tej premierze z dużą ciekawością, ponieważ na rynku obecnych jest kilka firm, które zabudowują kampery właśnie na podwoziu Mercedesa.

Silniki

Nowością jest wprowadzenie napędu na przednią oś. Do tego rozwiązania producent dołączy silniki o pojemności 2.1 i mocach 114, 143 i 177 KM i nową, 9-stopniową przekładnię. Mercedes twierdzi, że w tej wersji Sprinter będzie miał o 50 kg większą ładowność a tylny próg załadunku będzie niższy o 80 mm.

W ofercie pozostaje również silnik wysokoprężny, doładowany o pojemności 2143 cm3 o mocach od 114 KM, przez 143 aż po 163 KM, który będzie przekazywał moc na tylną oś. Klient będzie miał wybór pomiędzy 6-biegowym „manualem” albo 7-biegowym „automatem” 7G-Tronic Plus.

W ofercie pozostaje również silnik 3.0 V6 CDI o mocy 190 KM i momencie obrotowym 440 Nm uzyskiwanym w zakresie obrotów od 1600 do 2600. 

W 2019 roku, oferta Mercedesa Sprintera powiększy się o wersję eSprinter z napędem elektrycznym. Szczegółów, jak na razie, nie podano. 

Nowoczesne wnętrze

Patrząc na Mercedesa klasy X (którego widzieliście chociażby na targach CMT), można odnieść wrażenie, że deska rozdzielcza nowego Sprintera jest nieco do niego podobna. Na środku znajdziemy rzucający się w oczy, ponad 10-calowy wyświetlacz dotykowy będący częścią zestawu multimedialnego MBUX. Systemem będzie można sterować nie tylko poprzez wyświetlacz czy kierownicę multimedialną, ale także poprzez komendy głosowe.

ReklamaTaka będzie trzecia wersja Mercedesa Sprintera [FOTO, premiera]  1
Cena

Mercedes Sprinter III został na niemieckim rynku wyceniony na 19.990 euro bez VAT. W naszych salonach pojawi się w czerwcu, ale chętni mogą składać zamówienia już teraz

Nadwozie

Sprinter III będzie dostępny z nadwoziem furgon, osobową wersją Tourer, w wersji „pick-up”, podwoziem do zabudowy z pojedynczą lub podwójną kabiną, jako autobus lub ciągnik siodłowy.

DMC nowego Sprintera jest zależne od wersji. Przednionapędowe modele: od 3 do 4,1 tony. Tylnonapędowe: od 3 do 5,5 tony. 


Bartłomiej Ryś07.02.20181
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News