artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Itineo PJ700 należy do linii Cozi, ale to nadal kamper, który z powodzeniem może być wykorzystywany przez rodzinę
Itineo PJ700 należy do linii Cozi, ale to nadal kamper, który z powodzeniem może być wykorzystywany przez rodzinę

Rodzinne Itineo

Czas czytania 4 minuty

Dwie z trzech linii kamperów marki Itineo mają w nazwie słowo „Famili”. Bo to rzeczywiście pojazdy tworzone z myślą o rodzinie, nawet dość licznej. Te linie to Famili, Famili Compact i Cozi.

Z pokojem dziecięcym

Skoro rodzina, to obowiązkowo pokój dla dzieci. I taki znajdziemy w modelu Itineo SB 740 Spirit Edition. Mamy tu 2-piętrowe łóżka, z czego to niższe może być wykorzystane przez dwójkę dzieci. Tę część możemy oczywiście oddzielić od salonu i przedniej sypialni drzwiami, rzeczywiście komponując w tym miejscu coś na wzór pokoju. Tylne łóżka poprzeczne mają tę dodatkową zaletę, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż duże sypialnie. Zyskujemy więc sporo wolnej przestrzeni w pojeździe. Rodzice wyśpią się na łóżku w przedniej części, opuszczanym spod sufitu. Takie rozwiązanie oczywiście szybko znalazło swoich zwolenników – model Itineo z takim układem wnętrz sprzedaje się w Polsce bardzo dobrze, o czym informują nasi rodzimi dilerzy. 
W standardzie model ten przewiezie 5 osób, ale już opcjonalnie wyśpi się tutaj nawet 7 lokatorów, bo 2 kolejne miejsca do spania możemy stwarzać w salonie przy użyciu stolika i kanap. Oczywiście, skoro to kamper dla rodziny z dziećmi, w homologowanych miejscach do jazdy nie mogło zabraknąć systemów Isofix. Przyda się też duża lodówka – tu na wyposażeniu mamy model 145-litrowy. Dzieci, które na kempingach szybko znajdują przyjaciół, mogą zaprosić ich na podwieczorek – w salonie, jak podaje producent, przy stole znajdzie się miejsce dla nawet 8 osób.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Taki układ wewnątrz kampera, przy długości pojazdu 7,4 m, daje dużo miejsca w części kuchennej, pozwala też na stworzenie sporej łazienki. Bardzo ciekawy układ, któremu polecamy przyjrzeć się bliżej, jeśli szukacie pojazdu dla rodziny.

Obniżony bestseller

Stoisko należącej do grupy Rapido marki Itineo odwiedziliśmy podczas targów Caravan Salon w Düsseldorfie. Obejrzeliśmy tam cieszącą się dużym zainteresowaniem także wśród polskich klientów półintegrę PJ700. To dość kompaktowy pojazd dla 5 osób. W tym roku producent zaprezentował odświeżoną, nieco niższą wersję. Model PJ700 zmalał o kilkanaście centymetrów – teraz mierzy dokładnie 288. Co ciekawe, cała zabudowa wykonana jest z laminatu GFK.
Kamper ma z tyłu 2 pojedyncze łóżka, które możemy oczywiście przekształcić w jedno duże, oraz łóżko dwuosobowe opuszczane w przedniej części pojazdu – to rozwiązanie obecne w praktycznie każdej półintegrze. Jednak w tym modelu wyśpi się nawet 7 osób, 2 dodatkowe miejsca możemy skonstruować w salonie na dole – przy wykorzystaniu stolika i kanap wypoczynkowych.
Co ważne, w tym sezonie Itineo PJ700 nie będzie dostępny na podwoziu Fiata Ducato, co ma oczywiście związek z bardzo ograniczonymi dostawami baz od tego producenta. Model ten dostaniemy tylko i wyłącznie na podwoziu Peugeota Boxera. Problem jest jedynie taki, że Peugeot nie ma w swojej ofercie automatycznej skrzyni biegów. Jeśli więc PJ700, to w tym sezonie tylko z manualem.

ReklamaŚródtekstowy 2 ACSI
Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator09.05.20230 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News