artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Rapido prezentuje nowości na sezon 2024

Rapido prezentuje nowości na sezon 2024

Czas czytania 4 minuty

Wakacje to dla większości z nas okres urlopów i wyjazdów, pracowicie jest za to w zakładach produkujących kampery i przyczepy. Lato to bowiem czas prezentacji nowości na kolejny sezon. Zaglądamy na plac firmowy francuskiego producenta kamperów Rapido.

Nowości w 6F

Półzintegrowane kampery tej serii, jak 666F oraz 696F z opuszczanymi łóżkami, cieszą się na polskim rynku dużym zainteresowaniem. Modele dostępne w zbliżającym się sezonie będą cechowały się, nazwijmy to, nieco bardziej sportową elegancją. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojawi się dużo czarnych elementów. Odmieniona została tylna ściana pojazdu, teraz jest lekko zaokrąglona. Nowe są też wykończenia lamp (trochę na wzór linii Distinction), spojlery. Dolne listwy wzdłuż kampera wykonano z aluminium. Zmieniła się również koncepcja okna panoramicznego z przodu – nie ma już plastiku, jest natomiast wklejona szyba, podobnie jak w serii C, z funkcją odszraniania.

Wewnątrz mamy odświeżoną podłogę, nową tapicerkę z czarnymi lamówkami, zasłonki w ceglastym kolorze. Blat kuchenny jest jasny, ale jego obrzeża już czarne, podobnie jak wiele innych elementów w części kuchennej. Ciemne jest też obramowanie moskitiery. Nadaje to temu pojazdowi bardzo dynamiczny charakter. Nad lodówką nie ma już miejsca na telewizor, bo przystosowano je do montażu piekarnika lub mikrofalówki. Telewizor zamontowano natomiast po lewej stronie od wejścia, na ścianie bocznej. Dzięki temu zmieści się tu nawet 32-calowy model, a nie jak dotychczas maksymalnie 24-calowy.

ReklamaRapido prezentuje nowości na sezon 2024 1
Nie zmieniło się natomiast oczywiście to, że jest to kamper całoroczny, wygodny, z podwójną podłogą i izolowanymi zbiornikami. Warto zainteresować się nowymi modelami, jeżeli szukacie wygodnego i trwałego kampera do podróży w różnych porach roku.

Zmiany większe, zmiany mniejsze

Warto wspomnieć, że w modelu C55 montowana będzie większa lodówka kompresorowa (140 zamiast 85 l). Model 854F wydłużono natomiast do 6,98 m, dzięki czemu o blisko 30 cm wydłużył się garaż. Modele C55i oraz C86i mogą pochwalić się bardzo kompaktowymi rozmiarami (szerokość 2,17 m). Nowością jest to, że będzie dostępna też wersja bez łóżka w przedniej części. W C55i zastosowano łazienkę typu DuoSpace. Pojedyncze łóżka w tylnej części (80 × 199 cm + 80 × 185 cm) można połączyć w jedno poprzeczne. Ten model wyróżnia się też dużymi drzwiami do garażu po obu stronach, w wymiarach 100 × 75 cm. W modelu C86i mamy natomiast łóżko centralne o wymiarach 140 × 196 cm z elektryczną regulacją wysokości o 20 cm. Jest też praktyczny garaż o takich samych wymiarach jak w C55i.

Warto dodać, że modele C55i oraz C86i wchodzą w tym sezonie na polski rynek, bo dotychczas były dostępne „targowo” na rynku zachodnim. W modelu C03, dostępnym w standardzie na podwoziu peugeota, nad garażem mamy łóżko poprzeczne o wymiarach 149/130 cm × 202 cm. Są też łazienka typu DuoSpace, lodówka kompresorowa 140 l, separacja pojazdu dzień/noc, a wszystko to w kompaktowych rozmiarach, bo w kamperze o długości 6,19 m Więcej informacji o nowościach i pojazdach wyprodukowanych przez francuską firmę Rapido pozyskacie u polskich dealerów.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Artykuł pochodzi z numeru 4 (112) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Redakcja08.09.2023 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News