artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Przyczepy Niewiadów - edycja kolekcjonerska to tylko 50 egzemplarzy
  fot. PC

Przyczepy Niewiadów - edycja kolekcjonerska to tylko 50 egzemplarzy

Czas czytania 3 minuty

Przyczepy Niewiadów towarzyszą turystom od pięćdziesięciu lat. Z okazji okrągłej rocznicy powstała kolekcjonerska edycja, którą nasza redakcja obejrzała dokładnie na targach Caravan Salon w Düsseldorfie. To prawdziwa gratka dla miłośników Niewiadówek i kolekcjonerów! Wyprodukowano zaledwie 50 egzemplarzy modelu N 126D i modelu N 126NT. Oczywiście, liczba nie jest przypadkowa i nawiązuje do wspomnianego już jubileuszu.

Każda z przyczep, wyprodukowanych w limitowanej edycji, posiada tabliczkę z numerem identyfikacyjnym. Dla klientów przewidziano w prezencie pamiątkowe koszyki piknikowe, również oznaczone sygnaturą, zawierające między innymi: sztućce i zastawę stołową.

Przyczepa Niewiadów edycja kolekcjonerka

Model N 126D to lekka przyczepa o wymiarach wnętrza: 270 x 184 x 185 cm i wymiarach gabarytowych: 388 x 194 x 218 cm. Dopuszczalna masa całkowita wynosi 750 kg. Przeznaczona jest dla trzech osób, optymalnie dla dwójki dorosłych oraz dziecka.

Co wyróżnia egzemplarze z limitowanej edycji? Dominik z firmy Kempingi Olsztyn, oficjalny dealer Niewiadów, wyjaśnia:

Od standardowych przyczepek różnią się wyposażeniem, kolorystyką wnętrza, zabudową meblową i tapicerką. Jest to limitowana edycja, wyprodukowana specjalnie na pięćdziesięciolecie przysłowiowej „Zapiekanki”, czyli przyczepy, która była wykorzystywana przez użytkowników małych Fiatów i Syrenek.

Przypomnijmy, że kultowa „Zapiekanka” towarzyszyła polskim rodzinom w czasach głębokiego PRL na krajowych kempingach, leśnych biwakach, plażach nad Bałtykiem, Mazurach i wyjazdach zagranicznych. Stała się symbolem początków polskiego caravaningu, co sprawia, iż wielu caravaningowców wspomina ją z ciepłem na sercu i ogromnym sentymentem. 

ReklamaPrzyczepy Niewiadów - edycja kolekcjonerska to tylko 50 egzemplarzy 2
Więcej o historii marki i przegląd współczesnych modeli przeczytacie w naszym artykule. 

Co znajdziemy w środku egzemplarzy z limitowanej edycji N 126D? Odsłaniamy głos Dominikowi:

W środku znajdziemy: aneks kuchenny, zlewozmywak, kuchenkę dwupalnikową, gazową, trzyfunkcyjną lodówkę, ogrzewanie gazowe.

W większym modelu N 126NT (wymiary wnętrza: 305 x 195 x 181 cm, wymiary gabarytowe: 450 x 205 x 240 cm) znajdziemy również łazienkę z WC, zawierającą toaletę kasetową i prysznic. Dopuszczalna masa przyczepy wynosi 750 kg. Jest przewidziana dla dwóch osób.

Limitowana edycja N 126NT wyróżnia się inną kolorystyką. Zastosowano oświetlenie LED. W wyposażeniu znajduje się elektryczny podgrzewacz wody, lodówka trzyfunkcyjna, jednokomorowy zlewozmywak i kuchenka gazowa. Na lodówce znajduje się praktyczny blat kuchenny, co znacznie ułatwia przygotowywanie posiłków.

Oba modele posiadają ściany z laminatu. Model N 126NT wyróżnia większe łóżko (195 x 130 cm) niż N 126D (Przednie miejsce sypialne: 184 x 50 cm, tylne: 184 x 122 cm) oraz więcej miejsca w przestrzeni kuchennej.

Jeśli nie mieliście okazji zajrzeć do środka unikalnych Niewiadówek, serdecznie polecamy nasz film:
 


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News