artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par
  fot. Globe-Traveller

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par

Czas czytania 4 minuty

Kampery oferowane dotychczas przez Globe-Traveller miały zawsze 4 miejsca do jazdy. Można było je zamówić z 2, 3 lub 4 miejscami do spania, ale nigdy bez ławki pasażera. Dziś do gamy produkowanych samochodów kempingowych dołącza wyjątkowy pojazd. To Globe-Traveller Explorer 2XS dedykowany dla dwóch osób. Ma dwa miejsca do spania i tylko dwa miejsca do jazdy. Jest on niezwykły z kilku powodów.

Pomysł na kampera dla par narodził się na targach Caravan Salon Düsseldorf 2021. Prace ruszyły w październiku 2021 roku, ze szczególną uwagą na jakość i detale, do czego marka G-T zdążyła nas już przyzwyczaić. Premiera została zaplanowana na targi CMT w Stuttgarcie 2022, ale z powodu odwołania imprezy, ma ona miejsce dzisiaj, za pomocą przekazu online.

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par 1

Explorer 2XS bazuje na podwoziu Fiata Ducato lub Peugeota Boxera L3H3, a zatem ma tylko 599 cm długości i 280 cm wysokości. Zasadniczym celem projektantów Globe-Travellera było takie zagospodarowanie wnętrza, aby użytkownicy pojazdu mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni. Zabudowując niewielki pojazd staje się to poważnym wyzwaniem. Postawiono na układ z łóżkiem francuskim, czyli dokładnie ten sam, który dziś można znaleźć we wszystkich modelach X i XS. Łazienka i łóżko usytuowane są w tylnej części pojazdu. W miejscu ławki pasażera znalazło się natomiast siedzisko dla jednej osoby.

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par 2

Uwagę zwracają nie tylko gabaryty pojazdu – jest on krótki i niewysoki, ale również możliwość użytkowania przez cały rok, również zimą w temperaturach poniżej 0 stopni Celsjusza. Dlatego

ReklamaPremiera Globe-Traveller! Kamper dla par 3
Globe-Traveller Explorer 2XS, jak wszystkie kampery tego producenta, ma podwójną podłogę. Przestrzeń pomiędzy podłogami ma wysokość 16 cm. Znalazł się tam nie tylko zbiornik wody szarej wraz z zaworem spustowym, ale również wszystkie elementy instalacji wodnej. W tej przestrzeni ulokowano również przewody rozprowadzające ciepłe powietrze z ogrzewania Truma Combi.

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par 4

Nie bez powodu pojazdem wyjściowym przy tworzeniu 2XS był pojazd z linii modelowej Explorer. Ta bowiem zapewnia najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy, a to dzięki dużej ilości szafek i wnęk wewnątrz pojazdu, oferując jednocześnie bardzo duży bagażnik. Na podstawie zdjęć można wnioskować, że do budowy zostały wykorzystane materiały i komponenty najwyższej jakości. To także cecha jakościowa pozostałych modeli z oferty Globe-Traveller. Reklamując pojazd producent gwarantuje, że podróżująca nim para, będzie mogła w środku nawet zatańczyć!

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par 5

Premierowy egzemplarz, ze standardowego wyposażenia, posiada między innymi
panele fotowoltaiczne, akumulator litowo-jonowy i ogrzewanie Truma Combi. Zastosowano również nowy system elektryczny, który prawdopodobnie wkrótce montowany będzie we wszystkich modelach G-T. Wśród elementów, które stanowią opcje wyposażenia dodatkowego znajdują się tutaj na przykład maxxfan, czyli wyjątkowe połączenie wentylatora, nawiewu i okna dachowego, prysznic zewnętrzny, monitor poboru energii oraz moduł umożliwiający sterowanie systemem elektrycznym poprzez wifi. Są też akcesoria i elementy umeblowania,

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
niespotykane wcześniej w katalogowych pojazdach.

Należa do nich:

  •                szuflada pod siedziskiem, gdzie miejsce znajdą mapy, książki, kable, ładowarki
  •                duży, rozkładany stolik, który można schować w podłodze
  •                łóżko z podnoszonym i regulowanym oparciem, dzięki któremu można wygodnie czytać czy oglądać tv
  •                schowek na buty w podłodze
  •                lodówka na wino dla wielbicieli tego trunku
  •                dwie ładowarki bezprzewodowe w półkach nad łóżkiem (można na noc odłożyć telefon do ładowania bez konieczności korzystania z kabli)
  •                telewizor, który został zamontowany w taki sposób, aby można go było oglądać zarówno z łóżka jak i z foteli kierowcy i pasażera

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par 7

Cena samochodu w wyposażeniu standardowym, dla Peugeota Boxera 160 KM to 326.500 zł brutto z uwzględnieniem akcyzy 18,6% oraz VATu w wysokości 23%. Poza prezentacją online, Globe-Travellera Explorer 2XS będzie można obejrzeć 15 stycznia w siedzibie dealera Autohaus Markötter GmbH, w Herford. W Polsce natomiast między 18 a 22 stycznia w salonie WCC w Warszawie, a następnie pomiędzy 25 a 28 stycznia w siedzibie firmy Elcamp w Krakowie.

Premiera Globe-Traveller! Kamper dla par 8


Szymon Kwiatkowski14.01.2022 zdjęć 18
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News