artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - ACSI
Villetta 780
Villetta 780

Po prostu „domek”

Czas czytania 2 minuty

Sprawdzi się i jako domek letniskowy i jako mobilne biuro. Villetta to ultralekki tiny house, który można ustawić w dowolnym miejscu na działce, bez zbędnych formalności i pozwoleń.

Villetta 780

Po prostu „domek” 1

Po włosku villetta oznacza po prostu „domek”. Trudno wyobrazić sobie bardziej adekwatną nazwę dla konstrukcji, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić wygodny wypoczynek 6 osobom. Tyle też przygotowano miejsc noclegowych. Platforma ma wymiar 7,8 × 2,5 m i ponad 2,3-metrową wysokość wnętrza. W części dziennej znajduje się aneks kuchenny wyposażony w elektryczną dwupalnikową kuchenkę, kompresorową lodówkę, zlewozmywak oraz stół, jak również siedziska dla 6 osób, na noc zamieniające się w rozkładane łóżko dla 2 osób. Z tyłu przyczepy znajdziemy przestronną sypialnię z łóżkiem małżeńskim oraz przestronną łazienkę, natomiast z przodu oddzielny pokój z łóżkiem piętrowym oraz szafą ubraniową.
Konstrukcja powstała w wyniku współpracy firmy Kempingi Olsztyn z Fabryką Przyczep Niewiadów, której jest wieloletnim autoryzowanym przedstawicielem handlowym.
– Wykorzystując doświadczenie i zaplecze produkcyjne Fabryki Niewiadów, mogliśmy stworzyć produkt o bardzo dobrej jakości, zachowując przy tym atrakcyjną cenę – podkreśla Przemysław Krzemieniewski, jeden z właścicieli Firmy Kempingi Olsztyn.

Carpento Caravan

Po prostu „domek” 2

Po prostu „domek” 3

Olsztyńska firma jest również autoryzowanym przedstawicielem tureckiej marki przyczep kempingowych Carpento Caravan. Założycielem tej marki i głównym projektantem jest Faruk Nurcan, który inspiracje zaczerpnął z własnych obserwacji. Doświadczenie wyniesione z licznych podróży po świecie zaowocowało projektem pierwszej przyczepy – modelu 310. Ten „maluch” mierzy 310 cm długości i 195 cm szerokości, a wewnątrz 185 cm. Waga: 580 kg. Przyczepa oferuje 4 miejsca siedzące, podwójne łóżko, aneks kuchenny oraz pomieszczenie łazienkowe, a wyposażona jest w lodówkę, kuchenkę gazową, zlewozmywak, prysznic oraz toaletę.
Odpowiednio dłuższe, ale równie kompleksowo wyposażone są modele 360 i 410. Z ich szczegółowymi parametrami można zapoznać się na stronie carpentocaravan.pl. Z kolei na kempingi.olsztyn.pl dostępna jest pełna oferta polskiego dealera, który oprócz tego, że jest autoryzowanym przedstawicielem handlowym marek Niewiadów i Carpento Caravan, współpracuje także z Fendt Caravan.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator06.02.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Kempingi Olsztyn
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News