artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Honda agregaty 2024 22.07-31.07 Sebastian
Od kompaktowej po rodzinną. Przyczepy Dethleffs C’go

Od kompaktowej po rodzinną. Przyczepy Dethleffs C’go

Czas czytania 2 minuty

Dethleffs odświeżył wnętrza przyczep kempingowych o dmc od 1200 kg do 1600 kg. Bez zmian pozostał tylko charakter pokładów gwarantujących sen dla 3, 4 lub 6 osób. A nawet 7 osób, gdy zdecydować się na dodatkowe łóżko opuszczane spod sufitu.

Nawet 208 cm wysokości wnętrza, nawet 7 miejsc do spania, a przy tym niska masa i kompaktowy charakter – oto najważniejsze walory linii przyczep C'go. To aż 6 modeli i 2 propozycje o nazwie C’go up. Te ostatnie z opuszczanym łóżkiem. Wystarczy jeden ruch, by nad salonem powstała sypialnia o wymiarach 200 × 140 cm. 
Pierwsza generacja Dethleffs C'go została zaprezentowana 10 lat temu. Marka wykorzystuje tę rocznicę jako okazję do wprowadzenia na rynek limitowanej serii Edit10n z różnymi elementami wyposażenia w specjalnej cenie. Ich jubileuszowy charakter podkreślają 17-calowe aluminiowe felgi. Propozycje na sezon 2024 zyskały nowe wnętrza w postaci jasnych wykończeń mebli w tonacji Alaska White. Z atrakcyjnymi tkaninami obiciowymi i kolorowymi akcentami na suficie, ścianach i podłodze jeszcze bardziej powinny przypaść do gustu rodzicom z młodymi pociechami. Który model wybrać? Najwięcej swobody zapewniają c'go up – konfigurowane z podnoszonym łóżkiem ponad kanapą. To też pytanie, czy wystarczy nam lodówka o pojemności 78 l, czy mamy apetyt na 137 l. W standardzie dostajemy 2 butle gazowe i 3-palnikową kuchenkę. Także detektor dymu.
Wszystkie modele mają 42-litrowy zbiornik wody świeżej i 23-litrowy zbiornik na ścieki. W mniejszych zamontowano ogrzewanie gazowe o mocy 3,5 kW, w tych większych o mocy 6 kW. Najdłuższy model ma 803 cm – licząc z dyszlem – szerokość zabudowy równą 250 cm. Najmniejszy model to odpowiednio: 631 cm i 220 cm. Lekkie podwozie systemowe to także zaczep kulowy z systemem AKS, więc homologowane są dla prędkości do 100 km/h.
Kolejną przewagą propozycji na rok 2024 jest wprowadzenie technologii informatycznych. Jednostka systemu Dethleffs (SIU) umożliwia wygodny dostęp do różnych danych i informacji o statucie przyczep, np. naładowaniu akumulatorów. Aplikację Dethleffs Connect na smartfony z systemem Android lub IOS można rozbudować do wyższego standardu, by wspomnieć kontrolę poziomu wody, napełnienia butli z gazem, zarządzanie temperaturą wnętrza. Nawet ryglowanie zamków w drzwiach może odbywać się zdalnie, podobnie jak kontrola ciśnienia w oponach (TPMS).

Od kompaktowej po rodzinną. Przyczepy Dethleffs C’go 1

Od kompaktowej po rodzinną. Przyczepy Dethleffs C’go 2

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator28.05.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Dethleffs
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News