artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
BusKamper Albatros ma łazienkę w tylnej części pojazdu. Można dostać się do niej zarówno z zewnątrz (np. po powrocie z plaży), jak i od środka
BusKamper Albatros ma łazienkę w tylnej części pojazdu. Można dostać się do niej zarówno z zewnątrz (np. po powrocie z plaży), jak i od środka

Nowości w albatrosie

Czas czytania 3 minuty

Albatros to pierwszy pojazd kempingowy w ofercie firmy BusKamper wyposażony w łazienkę. Nie może więc dziwić duże zainteresowanie klientów tym modelem, czego dowód mieliśmy na niedawnych targach caravaningowych w Poznaniu.

Od premiery pojazdu minęło kilka miesięcy i w ocenie właściciela firmy Marka Rybczyńskiego to najwyższy czas na wprowadzenie kilku ulepszeń. Są one efektem nie tylko uwag klientów, ale przede wszystkim realizacji idei dążenia do doskonałości, która towarzyszy twórcom marki od początku.
Przewrotnie zacznijmy od tego, co się nie zmieniło, bo zmienić nie mogło? Nadal mamy do czynienia z pojazdem kempingowym, który zachowując niewielkie rozmiary, oferują pełną wygodę podróży i pobytu. Z wygodą podróży dyskutować nikt chyba nie będzie – to niewielki samochód w rozmiarze L2H2, który oferuje komfort prowadzenia na poziomie pojazdu osobowego, biorąc pod uwagę także dynamikę jazdy i osiągane prędkości. Dodatkowo nie wyróżnia się na parkingu, spokojnie mieści się na miejscu dla osobówek, wjedzie do ciasnych centrów miast, spokojnie radzi sobie na wąskich ulicach i drogach lokalnych.

Nowości w albatrosie 1
Wszystko w jednym miejscu – to tu zarządzamy temperaturą, wodą, prądem i gazem

Czy wygoda kierowcy musi oznaczać męczarnie dla pasażerów? Nie, w modelu Albatros mamy wygodne łóżko dla 2 osób, aneks kuchenny i łazienkę z prysznicem! Po raz pierwszy w niewielkich przecież buskamperach znaleziono dużą przestrzeń sanitarną. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że dzięki podniesionemu dachowi w pojeździe w pozycji wyprostowanej spokojnie zmieszczą się też wyższe osoby.
Wśród prezentowanych na targach w Poznaniu nowości trzeba zwrócić uwagę na nowy panel sterujący częścią mieszkalną. Wszystko zebrano w jednym miejscu. Nowy panel podaje informacje związane z temperaturą wewnątrz i na zewnątrz, stanem naładowania akumulatorów, poziomem wody czystej i szarej, ilością LPG w zbiorniku. Wykorzystywany jest tu sterownik stworzony specjalnie dla firmy BusKamper. Tuż obok mamy możliwość zarządzania energią (wygodne odłączanie nieużywanych urządzeń) i ogrzewaniem (po uzyskaniu zadanej temperatury tryb cichy włącza się automatycznie). Jest też pilot do sterowania oświetleniem, a w razie jego zagubienia lub rozładowania baterii zrobimy to ręcznie – także w tym miejscu. Wśród pozostałych nowości wspomnieć trzeba o elektrycznym spuście wody szarej czy odczycie ilości tej wody na panelu.
Producent informuje też o zmianach w samej zabudowie, m.in. użyciu ultralekkich, dedykowanych płyt z dwustronnym laminatem. Jest też zmiana w zabudowie pozwalająca na dostęp do wszystkich mebli - również garażu od wewnątrz. Dzięki temu bez potrzeby otwierania tylnych drzwi można mieć wygodny dostęp do wszystkiego. To bardzo ważne przy podróżowaniu z rowerami. Wprowadzono też usprawnienia w rozkładaniu dwuosobowego łóżka. BusKamper Albatros jest z założenia wygodną , maksymalnie doposażoną zabudową dla  dwóch osób. Znajdują się w niej wszystkie najlepsze rozwiązania znane z zabudów Nature i Adwenture. Cena zabudowy BusKamper Albatros wynosi 97 500 zł netto. Można dostarczyć firmie zarówno pojazd nowy, jak i używany. – Nie bójmy się pojazdów używanych. Samochody dostawcze mają określoną trwałość, są gotowe na wysokie przebiegi, których przecież w pojeździe kempingowym raczej nie osiągniemy. O zniszczone wnętrze też nie trzeba się martwić. Zrobimy je jak nowe – zachęca Marek Rybczyński.

buskamper.pl

Artykuł pochodzi z numeru 6 (114) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.03.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką BusKamper
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News