artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
BusKamper Albatros doskonale odnajduje się zarówóno w ciasnych czy zakorkowanych miastach, jak i w plenerze
BusKamper Albatros doskonale odnajduje się zarówóno w ciasnych czy zakorkowanych miastach, jak i w plenerze

Niezależny Albatros

Czas czytania 2 minuty

Albatrosy to duże morskie ptaki, które potrafią zwęszyć pokarm z odległości nawet 20 kilometrów. To gwarancja ich niezależności. Czy ten fakt był inspiracją dla twórców z firmy BusKamper, by najnowszy model nazwać właśnie tak? Tego nie wiemy, ale z pewnością jest to pojazd dla ceniących niezależność.

Niezależność od wszystkiego. Od odległości, którą chcemy pokonać, bo modele Albatros zabudowywane są na busach w rozmiarze L2H2, których komfort prowadzenia i osiągane prędkości są porównywalne z samochodami osobowymi. BusKamper Albatros jest też niezależny od infrastruktury (lub jej braku) na miejscu wypoczynku. Mamy własny prąd, kuchnię i, co najważniejsze, także łazienkę z prysznicem.
Lista wyposażenia tego niewielkiego pojazdu kempingowego jest imponująca. Zacznijmy od tego, że dzięki zabudowie możemy przemieszczać się wewnątrz w pozycji wyprostowanej. W tylnej części mamy przedział toalety z brodzikiem i WC oraz umywalką i prysznicem. Zarówno tam, jak i w części mieszkalnej znajdziemy wiele szafek i szuflad oraz duży przedział bagażowy nad kabiną kierowcy.
Kamper przeznaczony jest dla 2 osób, ale nie ma problemu, by na kolację zaprosić znajomych, bo przy wygodnym składanym stole znajdzie się miejsce dla 4 dorosłych.
Urządzenia grzewcze zasilane są z własnego zbiornika LPG, który możemy tankować na stacjach paliw. Na dachu mamy wydajny system paneli fotowoltaicznych, dzięki któremu nie zabraknie prądu. Oczywiście akumulator pokładowy doładowywany jest także w czasie jazdy z alternatora. Standardowo mamy tu akumulator 120 Ah oraz energoblok BusKamper 12/230 V.
W modelach Albatros zainstalowany jest też mikroprocesorowy, automatyczny układ BusKamper 2.1 nowej generacji, kontrolujący i sterujący całą instalacją kampera. Na kolorowym ekranie wyświetlane są również m.in. zegar oraz temperatura wewnętrzna i zewnętrzna, a także ilość gazu LPG oraz poziom szarej wody. Albatros posiada również elektryczny spust szarej wody, sterowany z wnętrza kampera.

buskamper.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator10.06.2024 zdjęć 3
Artykuł powstał we współpracy z marką Buskamper
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News