artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Rapido M66 170 KM standard w dwulitrowym mercedesie
Rapido M66 170 KM standard w dwulitrowym mercedesie

Mercedes w cenie fiata Seria M od Rapido

Czas czytania 2 minuty

Wyższa akcyza na pojazdy z silnikami o pojemności powyżej 2 l determinuje wiele zakupowych decyzji. Tak będzie też w przypadku zintegrowanych kamperów Rapido, gdzie modele na dwulitrowym mercedesie są tańsze od podobnych, zbudowanych np. na fiacie.

Mowa o luksusowej serii M, gdzie bazą kamperów jest Mercedes Sprinter ze 170-konnym silnikiem o pojemności 2 l. W tym przypadku obowiązująca akcyza to jedynie 3,1%. Jedynie? Raczej tak, bo w odniesieniu do silników o większej pojemności (np. 2,2 w Fiacie Ducato) to 18,6%. Dobra cena to jednak niejedyny atut takiego rozwiązania. We wspomnianej serii M już w standardzie kamperowe mercedesy są wyposażone m.in. w tempomat aktywny Distronic (system samodzielnie utrzymujący odstęp między poruszającymi się pojazdami), system multimedialny MBUX z ekranem o przekątnej 10,25", TPMS czy automatyczny Thermotronic, odpowiedzialny za utrzymanie zadanej temperatury wewnątrz auta. W standardzie mamy też automatyczną skrzynię biegów.
W serii M do dyspozycji otrzymujemy 2 modele. M96 w standardzie dostarczany jest z dmc 3,5 t, a więc do jego prowadzenia wystarczy kat. B prawa jazdy. Natomiast droższy nieco model M66 ma dmc 4,5 t, ale w tym kamperze trzeba też wspomnieć o ogrzewaniu Alde w standardzie. Kampery zabudowane są na ramie AL-KO, mają duże garaże z drzwiami po obu stronach oraz dostępem od wewnątrz.
Tym, co zwraca uwagę w tych układach, jest duża ilość otwartego, niezabudowanego miejsca. Zyskujemy dzięki temu spore możliwości skonfigurowania dodatkowego wyposażenia.
Oba modele mają takie same wymiary – 754 cm długości, 295 cm wysokości oraz 235 cm szerokości. Podobieństw „technicznych” jest więcej. W obu przypadkach kampery przeznaczone są dla grup 4-osobowych, z taką właśnie liczbą miejsc do jazdy i spania. W salonikach typu face-to-face znajdzie się natomiast miejsce dla 5 osób. Zbiornik wody czystej pomieści 130 l, a wody szarej 110 l. Warto wspomnieć też o dużej lodówce o pojemności 171 l. Zmieści się tu aż 32-calowy telewizor. Szerokość drzwi wejściowych to 59 cm. W modelu M96 tylne łóżko, które ma wymiary 160 × 198 cm, można unieść na wysokość 30 cm, co znacząco powiększy przestrzeń bagażową.

Artykuł pochodzi z numeru 6 (114) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator28.02.2024 zdjęć 5
Artykuł powstał we współpracy z marką Rapido
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News