artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Adria na mercedesie to nowy design, tak w środku, jak i na zewnątrz, gdzie kamper dostępny jest w srebrnym kolorze. Oto Adria Matrix Supreme 670 SL MB
Adria na mercedesie to nowy design, tak w środku, jak i na zewnątrz, gdzie kamper dostępny jest w srebrnym kolorze. Oto Adria Matrix Supreme 670 SL MB

Klasa premium razy dwa. Adria Matrix Supreme 670 SL MB

Czas czytania 3 minuty

Najwyższej klasy podwozie dostępne dla kamperów oraz estetyka i funkcjonalność producenta pojazdów kempingowych klasy premium. To musiało się udać! Warszawskie Centrum Caravaningu przedstawia rodzinę kamperów Supreme MB. To modele Adrii zabudowane na podwoziu mercedesa. W wersji do 3,5 tony mamy dwuosobowy model Coral, a w wyższym tonażu 4- i 5-osobowe modele Matrix.

Klasa premium zobowiązuje, dlatego w tym kamperze od razu otrzymujemy to, za co w wielu innych przypadkach musielibyśmy dopłacić. Mowa m.in. o ogrzewaniu Alde (również w garażu), ramowych oknach, ciśnieniowym systemie wody (bardzo rzadko stosowanym w kamperach do 3,5 t), czujnikach parkowania z tyłu, prysznicu zewnętrznym czy chociażby piekarniku gazowym i pochłaniaczu w części kuchennej.
Kamper tej klasy musi być oczywiście całoroczny. Ma więc podwójną podłogę, a w niej m.in. zaizolowane i ogrzewane w razie potrzeby zbiorniki na wodę czystą i szarą. Umiejscowienie zbiorników w tym miejscu bardzo dobrze wpływa na właściwości jezdne, bo obniża środek ciężkości pojazdu, niwelując przechyły boczne. Zbiorniki mają pojemność po 150 l. Oba sterowane są elektrozaworami z szoferki. Nie trzeba nawet wysiadać z auta, żeby je opróżnić. Wystarczy najechać na miejsce z odpływem.

Na mercedesie

Adria na mercedesie dostępna jest w 3 wersjach dmc. Najlżejsza, z dmc 3,5 t, przeznaczona jest dla 2 osób. Mowa tu o modelu Coral. Pozostałe wersje, z serii Matrix, do których prowadzenia będzie już jednak potrzebne prawo jazdy kat. C, są wyposażone w dodatkowe łóżko opuszczane spod sufitu w centralnej części kampera. Może to być model 4-osobowy (dmc 3,8 lub 4,5 t) albo nawet 5-osobowy (dmc 4,5 t).
W standardzie posiada manualną skrzynię biegów oraz 150-konny, dwulitrowy silnik Diesla. Opcjonalnie można natomiast wybrać automat i mocniejszy silnik o mocy 170 koni. Kamper zabudowany jest oczywiście na ramie Alko.
Połączenie marek premium musi gwarantować maksymalny komfort zarówno podczas pobytu, jak i podróży. W szoferce mamy duży ekran multimedialny, kierowca i pasażer podróżują w wygodnych skórzanych fotelach z podłokietnikami, oczywiście obrotowych i z pełną regulacją. Kierowcę w prowadzeniu pojazdu, jak to w mercedesie, wspierają liczne systemy, choćby aktywny tempomat czy system automatycznego hamowania. Po obu stronach kabiny zamontowano dodatkowe progi, aby wchodzenie do pojazdu było maksymalnie wygodne.

A w mieszkaniu...

Nie mniej wygodnie będzie zresztą przy wchodzeniu do części mieszkalnej czy w trakcie pakowania bagaży. W garażu mamy drzwiczki po obu stronach pojazdu, a do środka kampera dostajemy się przez naprawdę szerokie drzwi (do 60 cm). Samo wnętrze fascynuje designem i wyposażeniem. Duża lodówka, miejsce na ekspres czy telewizor w części dziennej, wygodne kanapy (z wysuwanymi na czas jazdy zagłówkami), składany stół z dużym blatem – wszystko w dostojnej, eleganckiej kolorystyce. Adria zaproponowała zupełnie nowy design wnętrza, dostępny tylko w modelach na mercedesie. Szczególną uwagę zwraca ciemny, bardzo przyjemny kolor drewna.
W tak luksusowym kamperze nie może być inaczej – łazienka z prysznicem i toaleta to 2 osobne i przestronne pomieszczenia. Pod prysznicem mamy nawet… głośnik, oczywiście zintegrowany z systemem audio z Bluetooth. Drzwi do toalety mogą też oddzielać tylną sypialnię od części przedniej pojazdu. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli potrzebujemy nieco intymności w trakcie podróży w większej grupie. W tylnej sypialni możemy wybierać pomiędzy 2 pojedynczymi łóżkami lub jednym podwójnym, bardzo szerokim. W tym łóżku możemy unieść część górną, na przykład do czytania. Podnosi się również dolna część łóżek – w tym przypadku otrzymujemy dostęp do przestronnych szaf z drążkami. Do dyspozycji otrzymujemy też mnóstwo schowków, szafek i szuflad. Z jednej z nich możemy dostać się nawet do garażu. W sypialnie mamy też miejsce na kolejny na pokładzie pojazdu telewizor.

Zobacz filmową prezentację modelu Adria Matrix Supreme 670 SL MB na kanale Warszawskiego Centrum Caravaningu

wcc.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator09.06.2024 zdjęć 3
Artykuł powstał we współpracy z marką Warszawskie Centrum Caravaningu
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News