artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Prezentowany model Affinity Five będzie dostępny w pierwszej połowie przyszlego roku
Prezentowany model Affinity Five będzie dostępny w pierwszej połowie przyszlego roku

Kampervan Affinity dla 5 osób

Czas czytania 2 minuty

Pięcioosobowa rodzina w kampervanie? Okazuje się, że jest to możliwe za sprawą wyjatkowego pojazdu w ofercie Affinity. Do produkcyjnego planu fabryki z Ozorkowa pod Łodzią wszedł niedawno model Affinity Five, zaprojektowany z myślą o rodzinie 2+3.

Rodzinny kampervan, który, jak się okazuje, może być alternatywą dla przyczepy kempingowej, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem podczas swojej premiery na targach Caravan Salon w Düsseldorfie.

Affinity Five

Nowy model zabudowany jest na podwoziu Fiata Ducato z 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów i 180-konnym silnikiem o pojemności 2,2 l. Posiada 5 homologowanych miejsc do jazdy i oczywiście 5 do spania. Za szoferką mamy potrójną ławkę ze stolikiem, którą możemy bardzo szybko przekonwertować w podwójne łóżko dla rodziców (188 × 125 cm). To naprawdę prosta procedura, o czym możecie przekonać się na naszym filmie.
W tylnej części kampervana jest oczywiście łóżko piętrowe z 3 miejscami do spania (172 × 62, 180 × 69 oraz 172 × 62 cm). Obok znajduje się zintegrowane pomieszczenie łazienki z toaletą i kabiną prysznicową. Co ciekawe, mimo aż 5 miejsc do spania w centralnej części kampera nadal mamy stosunkowo dużo wolnego miejsca. Osoba, która przygotowuje posiłki, w żaden sposób nie zakłóca „ciągu komunikacyjnego”.
Warto podkreślić, że Affinity Five to pojazd całoroczny. Ma bardzo dobrą izolację ścian oraz podwójną podłogę. Wszystkie zbiorniki na wodę (100 l, zarówno czystej, jak i szarej) znajdują się wewnątrz pojazdu. Na pokładzie są 70-litrowa lodówka kompresorowa i kuchenka gazowa z 2 palnikami. W standardzie pojazd wyposażony jest w ogrzewanie elektryczno-gazowe Truma Combi 4E.
Kamper ma 636 cm długości, 210 cm szerokości oraz 290 cm wysokości. Według warunków homologacji samochód będzie mógł być zarejestrowany w kilku różnych limitach wagowych (3,5 t, 3,8 t, 4,0 t, 4,25 t.).

Model Affinity Five zaprezentował nam jego projektant Jacek Jaskot podczas targów Caravan Salon w Düsseldorfie. Zobaczcie film na naszym YouTube.

Fot. Affinity

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator24.12.2023 zdjęć 4
Artykuł powstał we współpracy z marką Affinity
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News