artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kamper-van na Mercedesie?
  fot. Bartłomiej Ryś

Kamper-van na Mercedesie?

Czas czytania 3 minuty

Jeżeli chcecie poruszać się kamperem nieco sprawniej i szybciej, jesteście singlem lub podróżujecie w parze, to najlepszym wyborem będzie kamper na bazie vana. Rynek zdominowany jest przez Fiaty Ducato, ale to nie przeszkadza firmie Balcamp w produkcji (już od lat) kamperów na podwoziu Mercedesa Sprintera. Ciekawy model oznaczony cyferkami „720” został zaprezentowany na targach w Poznaniu.

Długość całkowita tego kampera to 696 cm. Wysokość we wnętrzu waha się od 190 do 210 cm co jest ważną informacją dla tych, którzy twierdzą, że w takim pojeździe nie da się komfortowo „żyć”. Masa całkowita prezentowanego modelu to 2950 kilogramów. Co oczywiste, jest on dopuszczony do prowadzenia przez kierowcę posiadającego prawo jazdy kategorii „B” - DMC to 3500 kg.

Maksymalnie na pokład możemy zabrać 4-osobową załogę. Dwójka z nich wyśpi się wygodnie na tylnym łóżku o rozmiarze 196x176 cm. Co ciekawe, na czas podróży można je złożyć. Wówczas stworzy nam się całkiem duża przestrzeń na rowery lub nawet mały skuter o bagażach nie wspominając. 

Drugie łóżko znajdziemy nad szoferką, wystarczą dwa ruchy, aby je rozłożyć. Podobne rozwiązanie już przetestowaliśmy i należy je traktować jako awaryjne lub przeznaczone dla chociażby podróżujących z nami dzieciaków. W praktyce zmieści się tam jedna, dorosła osoba. Wymiary: 120x176 cm.

Oczywiście, podobnie jak u „dużych braci”, tutaj też znajdziemy toaletę kasetową marki Dometic, lodówkę z zamrażalnikiem, dwupalnikową kuchenkę gazową oraz ogrzewanie Truma Combi 4 CP Plus. Zbiornik na świeżą wodę ma 79 litrów pojemności, na szarą - 70. 

ReklamaKamper-van na Mercedesie? 1
Pod maską kampera pracuje bardzo mocny i dynamiczny silnik o pojemności 2.2-litra i mocy 160 KM. To wszystko współpracuje z automatyczną skrzynią biegów 7-GTronic, którą również przetestowaliśmy i szczerze polecamy. Do tego system nawigacji, reflektory bi-ksenonowe, kierownica multimedialna, 16-calowe felgi aluminiowe. Na pokładzie funkcjonuje oczywiście skromny prysznic, ale na tyle przestronny, że osoba dorosła i wysoka (190 cm) nie ma problemów w jego użytkowaniu. 

To wszystko okrojone oczywiście ciepłymi kolorami skórzanych wykończeń i frontów meblowych. Zresztą, zobaczcie sami na zdjęcia - to może po prostu się podobać.

Cena? Na targach oferta opiewała na kwotę 224 tysięcy złotych. 


Bartłomiej Ryś04.06.20180 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News