artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
III zlot marki Mitsubishi w "duchu podróżnika" [FOTO]

III zlot marki Mitsubishi w "duchu podróżnika" [FOTO]

Czas czytania 4 minuty

W miniony weekend odbył się III już zlot właścicieli samochodów marki Mitsubishi. Tym razem aż 400 fascynatów pojazdów spod znaku Trzech Diamentów spotkało się w Łomnicy koło Karpacza. 114 załóg Mitsubishi, które połączył słynny, trójdiamentowy znak i pasja odkrywania, przyjaźnie rywalizowały na pięknych, górskich trasach. Program zlotu, który słynie z rodzinnej atmosfery, obfitował w liczne ciekawe miejsca do zwiedzania a także zagadki dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją były jazdy testowe najnowszym modelem SUV-a coupe – Mitsubishi Eclipse Cross oraz możliwość pokonania toru offroad Mitsubishi L200 Monster i Mitsubishi Pajero Adventure przygotowanych do jazdy w trudnym terenie. W spotkaniu wzięła również udział niezwykle lubiana przez publiczność aktorka i ambasadorka marki Mitsubishi Anna Cieślak.

Ahoj przygodo, czyli Drive Your Ambition

Tegoroczny zlot, którego bazą była położona u stóp Snieżki górska miejscowość Łomnica, świetnie obrazował nową strategię marki Mitsubishi Motors i hasło przewodnie „Drive Your Ambition, które odwołuje się między innymi do ambicji odkrywania świata. Niezwykle przyjazna atmosfera zlotu zaczęła być odczuwalna już w piątek, kiedy okoliczne drogi zdominowały modele Outlander, L200, Pajero i Eclipse Cross, a takie okazy, jak 3000 GT, czy Lancer Evolution. Uczestnicy mieli czas na rozmowy i podzielenie się swoimi doświadczeniami na temat podróżowania różnymi modelami Mitsubishi. Wieczorem gości uroczyście powitali prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors pan Yasuyuki Oyama oraz znana aktorka i ambasadorka marki Anna Cieślak. Po uroczystości, prowadzonej przez znaną dziennikarkę motoryzacyjną Joannę Zientarską, zawodnicy, podzieleni na trzy grupy, udali się na odprawę przed sobotnimi zmaganiami.

ReklamaIII zlot marki Mitsubishi w
3 wersje przygody i Osada Podróżnika 

Zlotowi podróżnicy mogli wybrać jedną z trzech tras dostosowanych ich preferencji i możliwości samochodu. Jak na markę znaną ze świetnych samochodów 4x4 przystało, najwięcej osób wybrało trasę terenowo - turystyczną i terenową. Na tej pierwszej modele Outlander, Eclipse Cross i ASX pokonywały szutrowe górskie drogi. Na drugiej - przygotowane do off-roadu auta zdobywały przeszkody w terenie. Trasa turystyczna była najdłuższa, ale i najszybsza. Kierowcy Mitsubishi mieli bowiem okazję poruszać się po szlakach, na których rozgrywano Rajd Karkonoski.

Na każdej z tych trzech tras załogi w Mitsubishi miały okazję podziwiać niezwykłe widoki ze Śnieżką w tle i zwiedzać najciekawsze miejsca regionu takie, jak Husyckie Skały, Ogród Japoński, Hutę Szkła Julia, Kopalnię Podgórze, czy zaporę w Pilchowicach. Organizatorzy zadbali także o atrakcje związane z doskonaleniem umiejętności jazdy i podniesieniem bezpieczeństwa na drogach: zawodnicy mieli do pokonania krótką próbę szybkościową i wykonywali zadania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Zadania na trasie pomogły uczestnikom rozwinąć umiejętności podróżnika i uczyły radzenia sobie w trudnych warunkach. Częścią zawodów stał się też Farmageddon, gdzie zlotowicze zdobywali punkty w konkurencjach poszerzających wiedzę związaną z prowadzeniem farmy.

Ducha odkrywcy można było także znaleźć w Osadzie Podróżnika – malowniczo położonej polanie piknikowej dla wszystkich zlotowiczów, nad którym górowało umieszczone na skale, czerwone Mitsubishi Eclipse Cross. Ten dynamicznie stylizowany SUV coupe, będący ucieleśnieniem nowego hasła „Drive Your Ambition, pomógł także uczestnikom w uzyskaniu punktów w kolejnym zadaniu, pokazującym jak ważna jest płynność jazdy – slalomie ze szklanką wody na masce. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przetestowania na terenowym torze przeszkód, specjalnie przygotowanych do jazdy w terenie Pajero Adventure i L200 Monster. Oprócz ciepłej strawy i chwili relaksu, Osada Podróżnika oferowała uczestnikom wiele atrakcji – ruchomą ścianę wspinaczkową, napędzany rowerem blender do soków czy stanowisko z filmami VR.

Reklama
Tysiące uśmiechów na zakończenie 

Ukoronowaniem sukcesów zlotowych podróżników była ceremonia wręczenia nagród. Trofea dla gorąco oklaskiwanych zwycięzców wręczał prezes Yasuyuki Oyama, któremu towarzyszyli przybyli specjalnie na tę uroczystość przedstawiciele centrali firmy Mitsubishi Motors Corporation - pan Masaya Ota, szef MRDE - europejskiego ośrodka badań i rozwoju MMC oraz pani Natsuko Kojima – odpowiedzialna w MRDE za planowanie produktu i badania rynku.

„Cieszę się, że nasza zlotowa rodzina Mitsubishi z roku na rok się powiększa i co roku, dzięki Państwu, zachwyca niesamowitym entuzjazmem i rodzinną serdecznością. Dziękuję Państwu za wielkie zaangażowanie i zapał, za fair play i wielkie serca i już dziś zapraszam na IV Zlot i kolejną przygodę z Mitsubishi.” – podsumował prezes Yasuyuki Oyama.

Wyniki rywalizacji oraz zdjęcia i filmy ze zlotu można znaleźć na stronie www.zlotmitsubishi.pl


Rafał Dobrowolski13.06.20180 zdjęć 16
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News