artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Mocną stroną prezentowanego modelu jest baza. Mercedes-Benz Sprinter 415 CDi ma moc 150 KM i może mieć napęd na 4 koła
Mocną stroną prezentowanego modelu jest baza. Mercedes-Benz Sprinter 415 CDi ma moc 150 KM i może mieć napęd na 4 koła

Hymer ML-T po kuracji odmładzającej

Czas czytania 3 minuty

Jest zwinny w ruchu ulicznym i ma pokład satysfakcjonujący dla 2-3-osobowej załogi. W połączeniu z napędem na wszystkie koła wyznacza nowe standardy w zakresie podróży. A teraz został zoptymalizowany pod kątem designe’u, funkcjonalności i jeszcze bardziej zyskał na cyfrowych zdobyczach.

Od debiutu rynkowego Hymer nieustannie pracuje nad ustanowieniem nowych standardów w zakresie podróży i w tym kontekście poddał serię pojazdów ML-T gruntownej kuracji odmładzającej. W klasie poniżej 3,5 t te kampery są stworzone do wielkomiejskiego zgiełku, a w opcji z napędem 4x4 mercedesowski charakter podwozia ujawnia się w pełnej krasie! Przy niedużej długości pojazdu (od 674 do 698 cm – w zależności od modelu) i zewnętrznej szerokości (222 cm) zabudowy kempingowej gwarantują pokład zaaranżowany z myślą o komforcie 2-3-osobowej załogi.
Z myślą o sezonie 2024 nowy Hymer ML-T 580, czyli kamper o długości 698 cm, zyskał stylowe wnętrze inspirowane aranżacją znaną z najbardziej prestiżowego modelu. Niektóre elementy projektu ekskluzywnego samochodu terenowego Hymer Venture S przeniesiono wprost. I tak np. w stylizacji „Velvet Ash” wykorzystano ciemne drewno, chociaż dekoracyjny charakter naturalnego materiału wydatnie zredukowano, co w połączeniu z jasnymi okładzinami ściennymi tworzy bardziej przyjazną atmosferę pokładu. Wyłożona kafelkami ściana w kuchni, matowe czarne okucia i wysokiej jakości zamki zatrzaskowe z prawdziwej skóry w górnych szafkach – a to wszystko z bambusowymi aplikacjami w stylu „Native Bamboo” sprawiają, że podobieństwo do Venture S jest oczywiste już na pierwszy rzut oka.
Gruntownie przeprojektowano układ wnętrza. Nowej geometrii zabudowa to prymat prostych linii. Ulepszone siedzenia w salonie zyskały płaskie zagłówki, których nie trzeba zdejmować podczas relaksującego oglądania telewizji. Poprawiono też ergonomię w części sypialnej, wydatnie zwiększając komfort snu. Otóż, obie wzdłużne kanapy mają teraz ponad 190 cm długości. Całość dopełnia wysokiej jakości koncepcja oświetlenia. Punkty świetlne typu Ambiente mają regulowaną temperaturę barwową, a lampki do czytania poprowadzono na wielofunkcyjnych szynach.
W obszarze cyfryzacji nowy ML-T oferuje intuicyjne i wygodne podróżowanie dzięki aplikacji Hymer Connect. Ta umożliwia wygodne sterowanie różnymi elementami pojazdu, takimi jak oświetlenie czy ogrzewanie, a także precyzyjnie wyświetla poziom napełnienia akumulatora. Zadbano też o większą samowystarczalność energetyczną kampera. Prócz akumulatora komfortu LFP 80 Ah, w opcji są 2 akumulatory – każdy o pojemności 80 Ah, co w połączeniu z panelem fotowoltaicznym (2 × 95 W) i inwerterem (1800 W) gwarantuje caravaning z dala od przyłącza 230 V. Bez zmian do dyspozycji są lodówka kompresorowa o pojemności 154 l z zamrażalnikiem i 3-palnikowa kuchenka gazowa. Termikę wnętrza gwarantuje ogrzewanie postojowe na olej napędowy o mocy 6 kW sprzężone z bojlerem ciepłej wody.

Hymer ML-T po kuracji odmładzającej 1

Hymer ML-T po kuracji odmładzającej 2
Nowy wystrój wnętrza inspirowany jest najbardziej prestiżowym modelem w gamie koncernu, tj. Hymerem Venture S

Hymer ML-T po kuracji odmładzającej 3
Gruntownie przeprojektowany układ wnętrza to dominacja prostych ścian i wydłużone materace tapczanów 

Fot. Hymer

Artykuł pochodzi z numeru 6 (114) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator22.03.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Erwin Hymer Group
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News