artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Funkcjonalność dużego kampera w kompaktowej zabudowie

Funkcjonalność dużego kampera w kompaktowej zabudowie

Czas czytania 3 minuty

Sprawdzą się zarówno w podróży, jak i na co dzień. Ich kompaktowe rozmiary ułatwiają jazdę, manewrowanie czy parkowanie nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach, a prowadzą się tak sprawnie, że zapomina się o obecnym na pokładzie wyposażeniu kempingowym. Przyglądamy się zabudowom Mercus Camper na bazie Volkswagena T6.1 i Mercedesa Vito.

Obie propozycje to pojazdy oferujące maks. 7 miejsc siedzących i 4 miejsca do spania. Cztery fotele w przestrzeni pasażerskiej zamontowane są na listwach, co umożliwia przesuwanie ich oraz wypinanie w zależności od potrzeb. Dach jest podnoszony, dzięki czemu w kamperach można przebywać w pozycji stojącej. Tak uzyskaną przestrzeń można w razie potrzeby zamienić w dwuosobowe łóżko, a komfortowy sen możliwy jest dzięki piankowemu materacowi oraz moskitierom w namiocie dachowym – dotyczy to obu zabudów.
Pojazdy wyposażone zostały w fabryczne układy klimatyzacji i ogrzewania. Dodatkowe ogrzewanie postojowe działa niezależnie od pracy silnika, zasilane paliwem z głównego zbiornika. Na wyposażeniu kamperów znajdziemy również dodatkowy akumulator, przetwornicę, system zabezpieczeń elektrycznych i gniazda 12 V/230 V/USB 5 V. Nie zabrakło oczywiście możliwości podłączenia do zewnętrznego źródła prądu.
Zarówno kampery na bazie VW, jak i Mercedesa Vito wyposażone są w kompresorową lodówkę, stalowy zlewozmywak ze szklaną pokrywą i płytę indukcyjną – można więc mówić o pełnoprawnej kuchni. Zabrakło niestety miejsca na łazienkę, tym niemniej zewnętrzny prysznic znajdziemy w obu pojazdach. Oba można też doposażyć w toaletę turystyczną.

Funkcjonalność dużego kampera w kompaktowej zabudowie 1

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Fotele w kabinie są obrotowe, a stolik – regulowany, z możliwością przesuwania i całkowitego wypięcia (składana nóżka ułatwia przechowywanie w specjalnie przystosowanym do tego miejscu). Liczne szafki i schowki z systemem uniemożliwiającym otwarcie się podczas jazdy zwiększają funkcjonalność pojazdu, podobnie jak dodatkowe organizery do przechowywania drobiazgów, zlokalizowane z tyłu oraz za siedzeniem kierowcy.
Prywatność na kempingu zapewnią zasłonki we wszystkich oknach, a komfort – izolacja termiczna i dźwiękowa. LED-owe oświetlenie i dodatkowe nagłośnienie w strefie pasażerskiej dopełniają obrazu tych całkiem udanych konstrukcji.
Zarówno kamper na bazie Volkswagena T6.1, jak i Mercedesa Vito można wyposażyć dodatkowo w: moskitierę w drzwiach, markizę, panel solarny na dachu, system ogrzewania wody, zbiornik na wodę szarą, namioty – tylny i boczny – oraz aluminiowe felgi. Dodajmy, że za dodatkową opłatą Mercus Camper dostarcza kampery na terenie całej Europy.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator09.05.20230 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News