PREZENTACJE POJAZDÓW

9 miesięcy temu  11.01.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Na targach CMT 2018 będziemy mogli premierowo zobaczyć nową, dłuższą wersję kamper-vana opartego na Fordzie Transicie Custom - Ford Nugget Plus. Słowo „plus” jest tu kluczowe, ponieważ dłuższa wersja będzie już miała na pokładzie toaletę.

Westfalia Ford Nugget może śmiało konkurować z takimi modelami jak VW California czy Mercedes Marco Polo. Nowy model Plus jest dłuższy, całkowita długość to aż 5,34 m. Najważniejszą zmianą jest toaleta z tyłu, która oferuje większą prywatność przez częściowo zakryte sprzęty pokładowe oraz dodatkowe, oddzielające rolety. Po lewej stronie znajdziemy natomiast zlew. Zwiększyła się również pojemność szafy oraz ilość schowków.

W kuchni znajdziemy kuchenkę 2-palnikową, zlew i lodówkę o pojemności 40 litrów. Zbiorniki na wodę czystą i szarą mają po 42 litry pojemności. Łącznie na pokładzie Plusa znajdziemy 5 miejsc w tym 2 uchwyty Isofix na foteliki dziecięce. Opcjonalnie możemy zamówić tego vana z pakietem outdoor. Obejmuje on m.in. stół kempingowy i dwa składane krzesła. 

Samo wnętrze, podobnie jak w wersji mniejszej, jest utrzymane w koncepcji „dwupokojowej”. Znajdziemy tu m.in. kącik kuchenny oraz 3-osobową ławę.

Pod maską Forda pracować będzie silnik wysokoprężny spełniający normę spalin Euro6. Moc: od 130 do 170 KM. Skrzynia biegów: 6-biegowa manualna lub (opcja) 6-biegowy „automat”. Według informacji Forda, 40% kupujących wybiera wersję z automatyczną skrzynią biegów.

Cena: od 59,270 euro 

Waga całkowita: 3365 kg

Długość / szerokość / wysokość: 5340 / 1986 / 2850 mm

GALERIA ZDJĘĆ

Ford Nugget Plus premierowo na targach CMT 2018
Ford Nugget Plus premierowo na targach CMT 2018

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony