artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Dreamer D62 ma szerokość 205 cm i 263 cm wysokości
Dreamer D62 ma szerokość 205 cm i 263 cm wysokości

Dreamer D62 LIMITED

Czas czytania 3 minuty

Od produkcji mebli po przebudowę pojazdu – proces produkcji kamperów Dreamer w całości odbywa się we Francji. Prezentowany model bazuje na najdłuższej wersji furgonu Fiat Ducato, a to gwarancja bardzo przestronnego wnętrza homologowanego dla 4-osobowej załogi.

Stworzona w 2006 roku marka Dreamer dzięki doświadczeniu Grupy Rapido oferuje obecnie to, co najlepsze w kompaktowych modelach pojazdów rekreacyjnych. Kampervany o zdecydowanie nowoczesnym wyglądzie i charakterze są dziełem francuskiej fabryki. Uchodzą za pojazdy funkcjonalne i w dobrze skalkulowanej cenie. Na pewno takim modelem jest Dreamer D62, jeden z trzech bazujących na najdłuższej odmianie (636 cm) furgonu Fiat Ducato. W limitowanej wersji ten kampervan wyróżnia się przede wszystkim panoramicznym dachem typu skyview, co gwarantuje bardzo słoneczny pokład. Dreamer D62 LIMITED to także najwyższa specyfikacja pokładowych baterii litowo-jonowych, 16-calowe obręcze z lekkiego stopu i chromowany detal listwy zdobiącej tablicę rejestracyjną.

Dreamer D62 LIMITED 1

Model D62 wyróżnia się bardzo przestronnym salonem, który w prosty sposób zamienia się w okazjonalne miejsce do spania. Z definicji dla jednej osoby, mając na uwadze zwężony fragment tapicerowanego elementu w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi do zabudowy. To dlatego ten 4-osobowy kamper jest gościnnym pokładem dla 3-osobowej załogi na czas snu, acz wspomniane miejsce do spania w salonie wystarczy np. dla dwójki dzieci. I to praktycznie jedyna niedogodność, bo np. bez przeszkód do dużego stołu zasiądzie 4 dorosłych, a tapicerowana ławka ugości kolejną osobę. Jednym słowem to bardzo gościnny pokład w strefie salonu. Wspomniana ławka skrywa 2 butle gazowe, co jest rzadkim widokiem na pokładach kampervanów, ale właśnie dzięki temu możemy bez przeszkód cieszyć się autonomią podczas zimowego caravaningu, tj. korzystając z ogrzewania postojowego Truma Combi o mocy 4 kW. 
Masa pojazdu w gotowości do jazdy to 3080 kg. Dreamer D62 jest dobrze przygotowany na dłuższy wyjazd. Do naszej dyspozycji są pokaźne zbiorniki – ten na wodę czystą to aż 110 l, a na szarą 85 l. Równie bezkompromisowej pojemności jest lodówka – toż to aż 128 l.
Przyjęta aranżacja wnętrza podyktowana jest tu uzyskaniem jak największej powierzchni wolnej podłogi. Na tyłach pojazdu znajdziemy narożną sypialnię główną z dwuosobowym materacem. W sąsiedztwie jest sporych rozmiarów łazienka. Pomieszczenie z WC, umywalką i prysznicem rozciąga się na długości ok. 140 cm. Zaokrąglone wejście z harmonijkowymi drzwiami sąsiaduje z dużą szafą ubraniową, a dodatkowe miejsce do przechowywania znajdziemy pod stelażem łóżka. Ciekawostką jest chowany stopień ułatwiający korzystanie z sypialni i regulowany oraz rozkładany zagłówek.

Fot. Dreamer

Artykuł pochodzi z numeru 6 (108) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator08.09.2023 zdjęć 4
Artykuł powstał we współpracy z marką M-CAMP
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News