artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Honda agregaty 2024 22.07-31.07 Sebastian
Dobre dla wypożyczalni. Rodzinne Itineo

Dobre dla wypożyczalni. Rodzinne Itineo

Czas czytania 3 minuty

Zwykle jest tak, że na pierwszy w życiu wyjazd kamperem wyruszamy nie własnym, a wypożyczonym pojazdem. Oto modele, które idealnie się sprawdzą. Proste w obsłudze, bardzo funkcjonalne i wygodne, z pewnością rodzinne, w przystępnych cenach. Doskonałe półintegry dla właścicieli wypożyczalni oraz podróżniczych nowicjuszy  – Itineo PJ700 i Itineo PS700.

PS700

Zacznijmy od nowszego modelu, a więc PS700, który dostępny jest na fordzie z automatyczną skrzynią biegów. Montowany standardowo 130-konny, ale przede wszystkim dwulitrowy silnik jest gwarancją niższej akcyzy. Pozostanie ona na poziomie 3,1%. Opcjonalnie możemy zdecydować się aż na 6 miejsc do spania (wspominaliśmy, że to kampery rodzinne?), ale w standardzie jest niewiele mniej, bo wyśpi się 5 osób.
W części salonowej mamy opuszczane spod sufitu łóżko dla 2 osób. Po złożeniu stolika i kanap, które ustawione są w praktycznym układzie face-to-face, zyskamy 2 kolejne miejsca. Z tyłu kampera mamy natomiast miejsca na łóżko poprzeczne – pojedyncze lub piętrowe, do wyboru. W sytuacji wyboru jednego łóżka zyskamy oczywiście więcej przestrzeni bagażowej.
Skoro jest 6 miejsc do spania, w pojeździe znajdziemy także 6 homologowanych miejsc do jazdy, choć przy tej wersji opcjonalnej w 2 z 4 miejsc nie będziemy mieli mocowań Isofix dla fotelików dziecięcych. Na pewno warto zwrócić uwagę na przestronną szafę oraz dużą 136-litrową lodówkę. Po złożeniu łóżek mamy też naprawdę przestronną salonkę – nawet dla 6 osób miejsca do zjedzenia posiłku czy odpoczynku tu nie zabraknie. Z kwestii technicznych odnotujmy 100-litrowe zbiorniki na wodę szarą i czystą.
To kamper o długości niespełna 7 m, szerokości 2,32 m i wysokości 2,88 m.
PS700 ma układ nieco rzadziej spotykany w kamperach półzintegrowanych, z pojedynczym łóżkiem poprzecznym z tyłu, ale dzięki temu wyróżnia się w ofercie pojazdów tego typu głównie za sprawą dużej przestrzeni do życia „na co dzień”. Duża rodzina przecież tego potrzebuje!

PJ700

Model PJ700 ma już układ nieco bardziej klasyczny, bo w tylnej części zamontowano 2 pojedyncze łóżka wzdłużne, które można oczywiście połączyć i stworzyć dużą przestrzeń do wspólnego wypoczynku. Kolejne miejsca zyskamy po opuszczeniu spod sufitu zawieszonego łóżka. W standardzie jest to kamper przeznaczony dla 4 osób, ale także w tym przypadku możemy zwiększyć liczbę miejsc do spania i podróżowania do 5.
W przedniej części za szoferką mamy oczywiście rozkładany stolik z kanapami, za którymi znajduje się łazienka z wydzieloną kabiną prysznicową. Naprzeciwko łazienki umieszczono aneks kuchenny z 2 palnikami, umywalką i wygodnymi szufladami. Obok lodówka, podobnie jak w modelu PS700, duża, bo 136-litrowa.
Te kampery dostępne są na podwoziach z grupy Stellantis, a więc m.in. Fiata Ducato czy, jak na zdjęciach, Peugeota Boxera. Do dyspozycji mamy więc większy silnik, bo o pojemności 2,2 l, a także manualną skrzynię biegów.
Długość pojazdu to ponownie, 699 cm, szerokość – 232 cm, a wysokość 288 cm. Warto zwrócić uwagę na sporą przestrzeń bagażową, niezależnie od wybranej liczby miejsc dla podróżnych.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator27.12.2023 zdjęć 4
Artykuł powstał we współpracy z marką Rapido
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News