artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Dla całych rodzin. Hobby Ontour 470 KMF

Dla całych rodzin. Hobby Ontour 470 KMF

Czas czytania 2 minuty

Wystarczy zerknąć na układ wnętrza i liczbę miejsc do spania, aby wiedzieć, że mamy do czynienia z przyczepą dedykowaną rodzinom z dziećmi. Przyjrzyjmy się bliżej najdłuższemu modelowi z serii Ontour.

Przy 6720 mm długości całkowitej (bez dyszla 5531 mm) i szerokości całkowitej 2200 mm (2072 mm wewnątrz) 470 KMF zapewnia przestronne wnętrze dla 3 dorosłych i 2 dzieci. Jej dopuszczalna masa całkowita to 1350 kg, a w stanie gotowym do jazdy 1112 kg, co daje ładowność na poziomie 238 kg – to wystarczająco dużo. A jeśli uznasz, że mimo wszystko za mało, istnieje możliwość zwiększenia technicznie dopuszczalnej masy całkowitej do 1500 kg, co daje dodatkowe 150 kg ładowności.
W Ontour 470 KMF wygodnie wyśpi się każdy członek rodziny. Model oferuje podwójne łóżko francuskie o wymiarach 1970 × 1280 mm oraz 2 oddzielne łóżka dla dzieci o wymiarach 2000 × 750 mm i 2000 × 700 mm. Dodatkowe miejsce do spania o wymiarach 1850 × 880 mm uzyskujemy, przekształcając strefę wypoczynkową. Dodajmy, że zdrowy i komfortowy sen zapewniają materace z zimnej pianki, w które wyposażone są wszystkie łóżka.
Na pokładzie nie zabrakło kompaktowej łazienki z toaletą i umywalką, kuchni z 98-litrową lodówką Dometic i 3-palnikową kuchenką ze zlewozmywakiem, a także podświetlanej szafy na ubrania i licznych schowków.
Jak wszystkie przyczepy z linii Ontour, również model 470 KMF wyposażony został w wiele udogodnień, takich jak: klimatyzacja, uchwyt na telewizor oraz zewnętrzne gniazda gazowe i elektryczne, zapewniające komfort i wygodę podczas pobytu na kempingu. Wyjątkowo szerokie drzwi wejściowe ułatwiają wchodzenie i wychodzenie, zwłaszcza z małymi dziećmi. Moskitiery zapewniają ochronę przed insektami, a hamulec najazdowy ANS firmy Knott zwiększa komfort jazdy z przyczepą.
Przyczepy kempingowe firmy Hobby wyposażone są standardowo w system HobbyConnect, za pomocą którego można nimi sterować w sposób zdalny, używając smartfona lub tabletu – wystarczy zainstalować darmową aplikację. Model 470 KMF nie jest tu wyjątkiem, choć nie zabrakło w nim również standardowego panelu sterowania w obszarze wejściowym.
Dodajmy, że w podstawowej cenie Ontour 470 KMF otrzymujemy tak naprawdę wszystko, czego będziemy potrzebować w podróży, a to za sprawą pakietu HobbyKomplett. Producent udostępnia ponadto długą listę wyposażenia specjalnego, na której znalazły się nie tylko akcesoria, ale też wspomniana możliwość zmiany dmc. Warto zajrzeć na stronę internetową Hobby, gdzie znajdziecie kompletne informacje.

Dla całych rodzin. Hobby Ontour 470 KMF 1

hobby-caravan.de

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator05.06.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Hobby
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News