artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Dexter 560 – maluch dla czterech

Dexter 560 – maluch dla czterech

Czas czytania 3 minuty

Od stosunkowo niedługiego czasu ACK Benimar Polska oraz Camel Camp są oficjalnymi dystrybutorami marki Karmann-Mobil. Dzięki tej współpracy mamy w Polsce możliwość zakupu kampervanów niezwykle kompaktowych, które jednocześnie oferują sprytne rozwiązania pozwalające na podróżowanie nawet całej rodziny. Poznajcie model Dexter 560.

Według słów producenta jest to kampervan dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z caravaningiem bądź szukają pierwszego nowego pojazdu i mają ograniczony budżet. 560-siątka bazuje na Fordzie Transicie. Pod maską motor słabszy, bo 2-litrowy o mocy 130 koni mechanicznych. To jednak wartość zdecydowanie wystarczająca, patrząc na to, że mamy do czynienia z kamperem o długości nieprzekraczającej 6 m. Napęd skierowany jest na przednią oś, a w stanie gotowym do jazdy Dexter 560 waży 3028 kg.

Nie dane techniczne są w nim jednak najciekawsze. Na tak mikroskopijnej powierzchni znajdziemy przestrzeń dla łącznie 4 osób – zarówno do jazdy, jak i spania. Jak to się udało? To proste: tylna sypialnia może zostać podzielona na 2 dwuosobowe łóżka. Wówczas jedno „wisi” nad drugim, a przestrzeń pomiędzy możemy regulować za pomocą jednego przycisku. Salon również można przekształcić w łóżko, notabene całkiem sporych rozmiarów. Jak podaje producent, w salonie zlokalizowanym z przodu pojazdu zmieści się łącznie nawet 5 osób.

Dexter 560 to maluch, ale z wielkim wnętrzem! Na tak małej przestrzeni udało się wygospodarować miejsce na aneks kuchenny ze zlewem i kuchenką gazową oraz osobne pomieszczenie na prysznic, toaletę i umywalkę. Całość jest dobrze zabezpieczona, by woda nie przedostawała się do wnętrza kampera. Na liście wyposażenia standardowego znajdziemy m.in.: złącza 12 i 230 V, ogrzewanie dieslowskie Truma Combi w wersji 4, oświetlenie LED, lodówkę o pojemności 80 l oraz akumulator mieszkalny. To samochód stosunkowo tani, w zależności od kursu euro możemy go kupić już za 250 tys. zł brutto.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
Dystrybutor: ACK Kamper / CamelCamp


Redakcja30.09.20210
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News