artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Detaliczny sznyt elegancji. Mercus Camper Travel MEL537

Detaliczny sznyt elegancji. Mercus Camper Travel MEL537

Czas czytania 2 minuty

Czy zdarzyło się wam ocenić cokolwiek na pierwszy rzut oka jako dobre, wspaniałe, warte uwagi, a następnie zmienić zdanie po dokładniejszych oględzinach? Zapewne… Tymczasem kiedy weźmiemy pod lupę „miejskiego” kampervana Mercus Camper Travel MEL537, każdy oglądany z bliska detal może jedynie zwiększyć uczucie fascynacji. Tu nie ma miejsca na niedoróbki. Całość robi wrażenie produktu VIP, od ogółu do szczegółu!

Ten urban kamper zbudowany został na bazie wersji long furgonu Mercedes Vito o pojemności 1950 cm³, z automatyczną skrzynią biegów. Biały, niemal ślubny kolor łamią naklejone pasy nadające maszynie sportowy „look”. Dodatkowej powagi dodaje sporych rozmiarów bagażnik rowerowy na tylnej klapie, przystosowany do transportu 4 jednośladów. To dobre dopasowanie, ponieważ pojazd jest przygotowany noclegowo do podróży 4 osób, chociaż homologacyjnie jako specjalny kempingowy przewiezie ich 6. Dokumentują to 2 niezależne siedzenia w trzecim rzędzie, które podobnie jak te z drugiego rzędu można przesuwać i dowolnie blokować w podłogowych szynach. Nie będą też przeszkodą w rozłożeniu dolnego łóżka, a to dzięki składanym oparciom.
Przechodząc do wnętrza MEL537, od razu zderzamy się ze sporą dawką luksusu i detali. Można odnieść wrażenie, że w ekoskórę i alcantarę ubrano wszystkie elementy, które można było poddać takiemu zabiegowi. Kolorystyka została dobrana w tonacji brązowej. Takie też są okleiny meblowe i pozostałe detale, których precyzja dopasowania jest znakomita. Warto zwrócić uwagę na rozwiązanie systemu rozkładania dolnego 2-osobowego łóżka. Solidne podstawy płytowe dla materaca można składać modułowo, co umożliwia właśnie wykorzystanie do transportu osób z trzeciego rzędu siedzeń. Górne łóżko usytuowane pod rozkładanym dachem-namiotem dachowym jest sypialnią dla kolejnych 2 osób. Dach podnoszony jest autorską konstrukcją firmy Mercus, a jego działanie i jakość wykonania opiszemy już w kolejnym numerze.
Tymczasem warto wspomnieć o pokładowym inwerterze, bez którego nie mogłaby funkcjonować elektryczna kuchnia indukcyjna, nastrojowym oświetleniu, dodatkowych szafkach, zasłonkach okiennych, dodatkowym nagłośnieniu, prysznicu zewnętrznym, kompresorowej lodówce, przyciemnianych szybach z funkcją otwierania szyby kuchennej… Wyposażenia wykraczającego ponad standard jest tu sporo, dlatego raport z kompleksowego testu modelu Mercus Camper Travel MEL537 przeczytacie w „PC6”.

Test tego pojazdu przeczytacie w najnowszej, szóstej edycji magazynu Polski Caravaning!

Detaliczny sznyt elegancji. Mercus Camper Travel MEL537 1

mercus-camper.eu

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator08.01.2024 zdjęć 4
Artykuł powstał we współpracy z marką Mercus Camper
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News