artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-30.09 Sebastian

Morelo Empire Liner

Morelo Empire Liner

Jednym z wystawców tegorocznego Caravan Salonu będzie Morelo, które zaprezentuje w Düsseldorfie prototyp nowego Empire Linera. Będąc tam, warto zajrzeć do środka i na własne oczy przekonać się, na czym polega luksus i elegancja.

W swoim najnowszym Linerze Morelo użył szczególnie wysokiej jakości materiałów – częściowo takich, których jeszcze nigdy wcześniej nie wykorzystał żaden producent „domów na kołach”. Niezwykły efekt głębi frontów mebli osiągnięty został dzięki wielowarstwowej strukturze, a za satynowy połysk odpowiada ciemny wystrój „Palisander”. W łazience i części kuchennej wykorzystano materiały mineralne. Jeśli chodzi o elementy metalowe – uchwyty, zamki i okucia – Morelo postawiło na klasyczne chromowane wykończenia.

Morelo Empire Liner 1


Empire Liner, którego zobaczymy na Caravan Salonie (i dopiero tam, bowiem prototyp wciąż jest w produkcji, a towarzyszące treści grafiki to udostępnione przez Morelo wizualizacje – przyp. red.), budowany jest na podwoziu Mercedesa Atego. Z 10,29 m długości, szerokością 2,5 m oraz 3,7 m wysokości, pod względem wielkości znajduje się pośrodku planowanej linii, której modele mierzyć mają od 8,5 m do nawet 11,5 m długości. Prototyp napędza silnik o mocy 300 KM – to również środek skali, biorąc pod uwagę, że kolejne Empire Linery będą dostępne z jednostkami o mocy od 251 do 320 KM.

Dodajmy, że najnowszy pojazd Morelo dostępny będzie również na podwoziu Iveco Eurocargo.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian

Administrator28.07.20160