artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Koncepcyjna Yamaha do podróży na krótkie dystanse

Koncepcyjna Yamaha do podróży na krótkie dystanse

Oto 05GEN, trzykołowy pojazd koncepcyjny stworzony przez Yamaha Motor Co., Ltd. Ta intrygująca z wyglądu maszyna nie powstałaby, gdyby nie Infinergy i Elastollan – tworzywa sztuczne opracowane przez BASF.

Ten wspomagany elektrycznie pojazd można obejrzeć na wystawie w Muzeum Architektury Toyo Ito w Imabari na wyspie Omishima w Japonii od 14 lipca 2016 r. do 15 czerwca 2017 r.

W przypadku nowoczesnych pojazdów podstawą wygodnej i relaksującej jazdy są opony. W ogumieniu 05GEN wykorzystano opracowane przez BASF tworzywo Infinergy – pierwszy na świecie spieniony termoplastyczny poliuretan, oraz Elastollan – poliuretan termoplastyczny. Charakterystyczna struktura komórkowa Infinergy wspiera efektowny wygląd pojazdu. Elastollan sprawia dodatkowo, że powierzchnia opon może mieć różną fakturę i kolor.

Andy Postlethwaite, Senior Vice President, Performance Materials Asia Pacific, BASF - odpowiedzialny za materiały poprawiające wydajność powiedział:

– Pojazdy nowej generacji proponowane przez firmę Yamaha mają poprawić doświadczenia związane z jazdą i zapewnić jakość przejazdów na krótkich dystansach – mówi Andy Postlethwaite, Senior Vice President, Performance Materials Asia Pacific, BASF, odpowiedzialny za materiały poprawiające wydajność. – Jest to w pełni zgodne z ideą naszego działania, ponieważ w designfabrik pomagamy przekształcać pomysły w wyroby używane w codziennym życiu, poprawiające jakość życia ludzi. Oferując nasze usługi doradcze w odniesieniu do opracowania koloru, materiału i wykończenia, pomogliśmy firmie Yamaha zrealizować jej koncepcję projektową „Udoskonalonej Dynamiki”.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
 
designfabrik w Tokio wspiera projektantów i inżynierów z sektora przemysłowego w przekształcaniu pomysłów w rzeczywiste wyroby na każdym etapie procesu rozwoju, oferując specjalistyczne doradztwo w zakresie potencjalnego zastosowania różnych materiałów.


Administrator22.07.20160