artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper

Hymer notuje rekordową sprzedaż

Czas czytania 2 minuty
Hymer notuje rekordową sprzedaż

Producent z Bad Waldsee umacnia swoją pozycję wiodącego producenta samochodów i przyczep kempingowych segmentu premium. Ze sprzedażą na poziomie 316 mln euro firma rozwija się w tempie o ponad 14 procent większym w porównaniu z rokiem poprzednim (276 mln euro).

Przed końcem roku obrotowego producent spodziewa się nowego rekordu sprzedaży na poziomie ok. 400 mln euro, co stanowi 17-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2015. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, kluczem do sukcesu jest konsekwentna strategia premium oraz portfolio produktów dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

– Przy obecnym 14-procentowym wzroście sprzedaży zajmujemy na rynku silną pozycję – komentuje Bernhard Kibler, dyrektor zarządzający Hymer GmbH & Co. KG. – Jest to spowodowane przede wszystkim dwucyfrowym wzrostem sprzedaży we wszystkich naszych kategoriach produktowych.

Duży potencjał wzrostu ma popularna marka pojazdów rekreacyjnych Hymercar.

– Udało nam się podwoić sprzedaż Hymercarów na przestrzeni roku – donosi B. Kibler. – Z modelami premium tej linii docieramy do nowej grupy docelowej, która ma wysokie aspiracje pod względem jakości. Jesteśmy przekonani, że popyt będzie nadal rósł.

Również marka przyczep kempingowych Eriba radzi sobie na rynku bardzo dobrze. Z ok. 22-procentowym wzrostem nowych rejestracji znajduje się znacznie powyżej europejskiej średniej rynkowej.

Jak mówi B. Kibler, wzrost we wszystkich segmentach produktowych daje podstawy do optymizmu.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
– Spodziewamy się, że do końca roku obrotowego sprzedamy ok. 9.000 pojazdów (...) – prognozuje. – Tak pozytywny wynik pozwoli nam podwoić nasze nakłady inwestycyjne do 12 milionów euro w przyszłym roku. To, w co inwestujemy, to m.in. nowe, wydajne zakłady produkcyjne, nowoczesna infrastruktura usługowa oraz rozwój kolejnych innowacji.

Fot. Hymer GmbH & Co. KG.


Redakcja01.08.20160
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News