Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-21.06 Sebastian

ABC CARAVANINGU

NASZE ROZMOWY

PRZEGLĄD RYNKU

ponad rok temu  20.08.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Lodówka markowa czy z marketu? [VIDEO]

fot. Bartłomiej Ryś

Jest to z pewnością jedno z najważniejszych urządzeń na pokładzie naszego kampera lub przyczepy kempingowej. Można jej z powodzeniem użyć podczas grilla, na działce lub plaży. Mowa oczywiście o przenośnych lodówkach turystycznych. W tym materiale porównujemy różne ich rodzaje i wyjaśniamy, ile tak naprawdę warte są urządzenia za 200-300 zł, które możemy kupić w różnych supermarketach.

Wybór lodówki turystycznej nie jest łatwy. Po pierwsze, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziemy tego rodzaju urządzenie eksploatować oraz w jakich warunkach. Niezbędne jest również ustalenie litrażu - im lodówka jest większa tym musi być bardziej wydajna (i, co oczywiste, droższa). 

Podczas wakacji kuszą oferty „lodówek” dostępnych w różnych marketach. Ich ceny zazwyczaj nie przekraczają 200-300 zł. W poniższym materiale video wyjaśniamy, ile tak naprawdę są one warte i ile są w stanie "schłodzić" nasze produkty. Porównujemy również dwa zupełnie inne rozwiązania: lodówkę kompresorową oraz termoelektryczną. Wyjaśniamy to, jak są zbudowane takie urządzenia oraz jakie są ich poszczególne zalety i wady. Poruszamy również temat złego "pierwszego kontaktu" z lodówką termoelektryczną, co w przyszłości wpływa na klienta i jego ocenę tej technologii. 

Materiał powstał we współpracy z marką Dometic. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ BR 3 ponad rok temu dr. En - przecież wszystkie kwestie o które pytasz znajdziesz tutaj https://polskicaravaning... Ten materiał jest właśnie stricte techniczny - taki miał być w założeniach i taki został wykonany.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ dr.En 2 ponad rok temuocena: 0%  kurcze, bardziej się tego nie dało skomplikować i przegadać. płytki Srerkiera, przekroje, sprężarki, etc. NIKOGO [oprócz studentów Politechniki] NIE OBCHODZĄ. pojemność, wydajność, przeznaczenie, zasilanie, wymagane warunki, montaż, KOSZT. reszta to bezsensowny bełkot, którego tu było 80%. do d... bani ten [reklamowy] materiał
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ tadeusz 1 ponad rok temu Posiadam lodówke samochodową zakupioną w Belgii w 2005 roku ,zasilanie 230,24 ,gaz kupiłem do sam. ciężarowego ,do dzisisj sprawna zużycie gazu butla 1,5 kg starcza na około 10 dni ,byłem i jestem zadowolony ,teraz na rybki ,napoje zawsze chłodne ,jak na tamte czasy to był koszt około 250 euro. Pojemność 45 litrów.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony