artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian

Kemping: jaki powinien być?

Czas czytania 2 minuty
Kemping: jaki powinien być?

Wybierając się na kemping chcielibyśmy, żeby był on należycie zagospodarowany i wyposażony.

Poza umiejscowieniem w otoczeniu pięknego krajobrazu powinien być czysty i cichy. Jednak to dla caravaningowca nie wystarczy.

Stanowiska
Powierzchnia kempingu musi być trawiasta lub utwardzona. Stanowiska do postoju przyczep i kamperów powinny być od siebie oddzielone np. żywopłotem. Powinny także mieć odpowiednio dużą powierzchnię. Potrzebne są także podłącza do prądu i stanowiska do zrzucania ścieków. Całość terenu powinna być oświetlona i mieć drogi dojazdu do miejsc postojowych odpowiednio utwardzone i zmeliorowane.

Kemping: jaki powinien być? 1
Wyposażenie
Przyczepa i kamper nie są tak duże jak dom. Wypoczywający potrzebują mieć do dyspozycji: łazienki z ciepła wodą, pralnię, suszarnię, salę socjalną, gdzie można obejrzeć program telewizyjny, zadaszony taras, gdzie można posiedzieć w deszczowe dni, przechowalnię bagażu, sklep na terenie ośrodka.

Zrzeszeni w PFCC
Dobrze, jeżeli kemping powinien jest zrzeszony w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu oraz podlegać jej kontroli. Mile widziany jest częsty udział w konkursie „Mister Camping” na najlepszy kemping, który odbywa się co roku.

Gościniec Jurajski
Taki właśnie jest „Gościniec Jurajski”, przepięknie położony kemping na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Poza wymienionym cechami proponuje dodatkowe atrakcje w postaci kortów tenisowych, boiska do gry w siatkówkę, basenu (położonego w odległości 1,5 km). Ponadto obiekt jest położony w kompleksie hotelowym, co umożliwia korzystanie z restauracji, sal konferencyjnych i innych udogodnień. Obiekt jest dozorowany.

ReklamaKemping: jaki powinien być? 2

Więcej na: www.gosciniecjurajski.pl
Oprac. Dorota Nowak
Zdjęcia: Gościniec Jurajski


03.03.2009
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News