artykuły

nasze-rozmowyNASZE ROZMOWY
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Ford, van i 4x4 – oto Karmann Mobil

Ford, van i 4x4 – oto Karmann Mobil

Czas czytania 3 minuty

Dlaczego kampervany marki Karmann Mobil stanowią tak atrakcyjną propozycję? Z jednej strony mamy świetnie wykonanego vana, którego możemy zamówić z napędem na wszystkie koła. Z drugiej strony – jego bazą pozostaje Ford Transit z 2-litrowym silnikiem pod maską, a więc z niską akcyzą. Ostateczna cena zakupu może się okazać niezwykle konkurencyjna. To jednak nie koniec zalet.

Karmann Mobil do tej pory nie miał w Polsce oficjalnego przedstawiciela. Zmieniają się jednak gusta kupujących, więc i firmy sięgają po nowe rozwiązania. Model Dexter 560, według oficjalnego cennika producenta, dostępny jest już za 45 tys. euro. Za tę cenę otrzymujemy kampervana z 2-litrowym, 130-konnym silnikiem i dmc ustalonym na poziomie 3500 kg. Jego długość to zaledwie 598 cm. Podróżować nim mogą łącznie 4 osoby, a główną, dwuosobową, sypialnię znajdziemy z tyłu pojazdu. Układ jest standardowy: jedno pomieszczenie mieszczące toaletę i kabinę prysznicową, aneks kuchenny oraz salon z rozsuwanym stolikiem i obrotowymi przednimi fotelami.

Co ważne, pojazd jest dostosowany do całorocznych podróży. Na pokładzie znajdziemy grubą izolację oraz wydajny system grzewczy bazujący na podzespołach Trumy. Zasilany jest przez olej napędowy z baku pojazdu. Na pokładzie nie zabraknie niczego: złącz 12 i 230 V, 80-litrowej lodówki, toalety kasetowej, 80-litrowego zbiornika na czystą wodę. Do kampera możemy też podpiąć przyczepę o masie nawet do 2800 kg.

ReklamaFord, van i 4x4 – oto Karmann Mobil 1
Bliźniaczy model Dexter 560 4x4 jest bardzo podobny do poprzednika. Nie zwiększa się jego długość, ale rośnie masa – do 3162 kg w stanie gotowym do jazdy. Najważniejszy jest w nim jednak napęd. Podwozie forda pozwala zainstalować 170-konną jednostkę i przenieść całą moc na wszystkie 4 koła. Tak skonstruowany kamper może wjechać w miejsca nietypowe, niedostępne dla„zwykłych” pojazdów. Sprawdza się również podczas codziennego podróżowania, zwiększa możliwości holujące, pozwalając chociażby samodzielnie zwodować skuter wodny lub motorówkę. Jest też nieco droższy. Jego cena startuje od pułapu 53 800 euro.

Ford, van i 4x4 – oto Karmann Mobil 2

Dystrybutorzy:
ACK Kampery
Camel Camp

Artykuł pochodzi z numeru 2 (99) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator19.08.20210 zdjęć 6
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News