artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Warmia i Mazury

Warmia i Mazury

Warmia i Mazury jest to region o atrakcyjnych walorach turystycznych i rekreacyjnych,  nazywany  krainą tysiąca jezior. Obszar ten administracyjnie wchodzi w skład województwa warmińsko-mazurskiego.

Warmia jest bogactwem lasów i puszcz, które zajmują około 30% powierzchni z licznymi parkami krajobrazowymi oraz rezerwatami przyrody.

Natomiast Mazury to pagórkowate ukształtowanie terenu, dziewicza przyroda, gospodarstwa agroturystyczne oraz niski poziom uprzemysłowienia.

Najbardziej znanym miejscem w tym regionie są Pola Grunwaldzkie, gdzie w 1410 r. wojska polsko-litewskie pokonały krzyżaków. Sieć kanałów wodnych łączących liczne jeziora, to atrakcja dla żeglarzy. Najchętniej region ten jest odwiedzany przez turystów z Anglii, Czech, Niemiec i Rosji. 

W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

Mazury: Kraina Węgorapy, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, Nizina Sępopolska, Pojezierze Ełckie, Pojezierze Mrągowskie, Równina Mazurska, Wzgórza Szeskie, Warmia: Pojezierze Olsztyńskie, Równina Ornecka, Równina Warmińska, Wysoczyzna Elbląska, Wzniesienia Górowskie.

Lokalizacja, kempingi w okolicy