artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Ubezpieczenia kamperów i przyczep
  fot. PC Ubezpieczenia kamperów i przyczep

Ubezpieczenia kamperów i przyczep

Kancelaria „Merydian” Brokerski Dom Ubezpieczeniowy S.A., wspólnie z „Polskim Caravaningiem” opracowała ofertę ubezpieczenia kamperów oraz przyczep skrojoną na miarę zarówno dla indywidualnych posiadaczy pojazdów, jak i wypożyczalni. Propozycja wychodzi naprzeciw potrzebom miłośników caravaningu i rozwiązuje wszystkie „bolączki” dotychczasowych propozycji ubezpieczeń. 

Oferta zawiera:

  • Ubezpieczenie OC pojazdu, 
  • Autocasco z gwarantowaną sumą ubezpieczeniową,
  • Ubezpieczenie szyby,
  • Pokrycie kosztów wynajmu auta zastępczego po szkodzie,
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (dla kierowcy i pasażerów),
  • Assistance (pomoc w drodze), 
  • Wsparcie w procesie likwidacji szkód. 

– Nad ofertą pracowaliśmy razem. Znamy potrzeby i oczekiwania rynku. Produkt udało się stworzyć dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy ubezpieczeniowej Kancelarii Brokerskiej „Merydian” BDU S.A. – mówi Sebastian Klauz, redaktor naczelny magazynu „Polski Caravaning” – Do tej pory nie było na rynku takiego produktu jak ubezpieczenie kaucji. Żaden ubezpieczyciel nie miał tego w ofercie, prawdopodobnie dlatego, że nie zdawał sobie sprawy z istnienia tego typu potrzeby. Brakowało krótkoterminowych ubezpieczeń rental dla wypożyczających, które mogłyby wykupić zarówno firmy, jak i osoby prywatne. 

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej 

Stawka Autocasco wynosi 0,88% wartości pojazdu dla osoby fizycznej lub firmy, która nie wypożycza danej przyczepy. Przykładowo: dla przyczepy o wartości 100 000 zł, jest to 880 zł. Ubezpieczenie odbywa się bez tak zwanego „badania historii”, co w praktyce oznacza, że negatywna historia ubezpieczeniowa lub powstałe wcześniej szkody nie mają wpływu na wysokość stawki. Dla podmiotów, które wypożyczają przyczepę, stawka jest wyższa o 50%. 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
– To najbardziej atrakcyjna oferta ubezpieczeniowa na rynku, dostępna dla właścicieli przyczep kempingowych. Ubezpieczamy zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prowadzące działalność w zakresie wypożyczania. – wyjaśnia Bartosz Zdrojewski, pełnomocnik zarządu ds. ubezpieczeń komunikacyjnych i transportowych „Merydian”.

Polisa, standardowo, zawierana jest na 12 miesięcy. W wariancie serwisowym z gwarantowaną sumą przez cały okres trwania ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kampera 

Ubezpieczenie OC kamperów jest możliwe już od 900 zł. Analogicznie jak w przypadku przyczep odbywa się bez badania historii szkody i weryfikacji przebiegu ubezpieczenia, które nie mają wpływu na podwyższenie stawki. Dla podmiotów wypożyczających kampery kwota jest o 50% wyższa niż dla podmiotów, które ubezpieczają kamper tylko na własny użytek. 

Ubezpieczenia kamperów i przyczep

– Ubezpieczenie Autocasco dla przyczep i kamperów obejmuje ten sam zakres szkód. – mówi Bartosz Zdrojewski z „Merydian” – Dla kampera o wartości 360 000 zł składka ubezpieczeniowa wynosi 4860 zł. Stawka z gwarantowaną sumą ubezpieczenia przez okres 12 miesięcy to 5346 zł.

W ramach ubezpieczenia assistance dla kamperów oferujemy pokrycie kosztów holowania pojazdu po wypadku lub uszkodzeniu kampera. Ubezpieczenie pokrywa koszty holowania bez limitu kilometrów na terenie Polski oraz do 1200 km na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Oferujemy również dodatkowe ubezpieczenie szyb „Auto szyby”, dedykowane dla kamperów, które z uwagi na rodzaj rejestracji pojazdu (pojazd specjalny) jest trudnodostępne. 

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
– Kluczowe jest wyegzekwowanie od ubezpieczyciela odpowiedniego odszkodowania, proporcjonalnego do straty i cen rynkowych, a tym samym uzyskanie środków, które pozwolą na naprawę szkody. Dotychczas nie pomagał w tym żaden broker. Częstokroć dochodziły do nas sygnały o znacznej dysproporcji w tym zakresie. Przykładowo: naprawa elementu poszycia w kamperze kosztowała 10 000 zł, zaś ubezpieczyciel chciał wypłacić jedynie 2 000 zł, gdyż na tyle wycenił szkodę. Z perspektywy właściciela pojazdu ta kwota stanowiła jedynie procent faktycznych wydatków, dyktowanych przez realne stawki rynkowe i z oczywistych powodów nie była zadowalająca. Czas to zmienić. – mówi Sebastian Klauz, redaktor naczelny magazynu „Polski Caravaning”. 

Ubezpieczenie kaucji – Booking Camper 

W projekcieBooking Camper oferujemy wykup ubezpieczenia kaucji, zaplanowany wspólnie z wypożyczalniami kamperów. Ubezpieczenie kaucji zawierane będzie w towarzystwie ubezpieczeniowym EUROP Assistance SA w wygodnej formie elektronicznej. Będzie zawierane bezpośrednio przez Wynajmującego i przez niego samego także opłacane.

– Ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone przez wynajmujących w środku kampera, to jest wyposażenie pojazdu oraz markizę zewnętrzną. – mówi Bartosz Gas, Project Manager Bookingcamper.pl – Klient, wynajmując kampera na platformie rezerwacyjnej bookingcamper.pl, będzie mógł od razu wykupić ubezpieczenie za naszym pośrednictwem. Wówczas Wynajmujący dokona dwóch płatności – jedną za rezerwację kampera w wyznaczonym terminie, a drugą - na osobnej podstronie za ubezpieczenie kaucji w wskazanym przez siebie okresie wynajmu.

Ubezpieczenie zawierane jest na cały okres wynajmu pojazdu, a jego koszt w zależności od wariantu wynosi 169 zł lub 199 zł za tydzień (7 dni wynajmu) oraz 300 zł lub 349 zł za dwa tygodnie (14 dni wynajmu) lub krotność tych cen/okresów.

Zakresem ubezpieczenia objęte są zdarzenia ubezpieczeniowe polegające na uszkodzeniu pojazdu rekreacyjnego nie będącego w ruchu lub jego wyposażenia, powstałe na terenie Europy.
W przypadku powstania takiego zdarzenia objętego ubezpieczeniem, ubezpieczyciel zwróci koszt pobranej kaucji pomniejszonej o franszyzę redukcyjną (udział własny) w wysokości 1 tys. lub 1, 5 tys. zł - w zależności od wykupionego wariantu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kaucji pozwala na uniknięcie stresu związanego z użytkowaniem wynajętego pojazdu i znaczne ograniczenie finansowej straty Wynajmującego w przypadku powstania szkody po powrocie z wyczekiwanych wakacji.

Bookingcamper.pl jako portal rezerwacyjny jest nie tylko aktywnym propagatorem bezpiecznych i gwarantowanych wakacji, ale także portalem, który wraz z Polskim Caravaningiem będzie aktywnie w kolejnych latach uświadamiał wszystkich nowych pasjonatów tej formy wypoczynku, jak ważne jest nie tylko wesołe spędzenie wakacji w hotelu na kołach, ale także zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom w ruchu drogowym.

Masz pytania? 

Skontaktuj się z nami w sprawie dodatkowych informacji, doradztwa i zakupu ubezpieczeń.

Bartosz Zdrojewski, pełnomocnik zarządu ds. ubezpieczeń komunikacyjnych i transportowych, kancelaria „Merydian” Brokerski Dom Ubezpieczeniowy S.A. - tel. 606 892 175

Ubezpieczenie kaucji 

Europ Assistance S.A.: „Ubezpieczenia Kaucji” - Agencja Secesja


Administrator26.05.20220