artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Sudety

Sudety

Sudety do Polski należy tylko północno-wschodnia część tego masywu górskiego, ciągnącego się na długości 400 km, od przełomu Łaby na zachodzie do Bramy Morawskiej na wschodzie. Sudety od dawna były wykorzystywane gospodarczo, co doprowadziło do silnej degradacji ich środowiska przyrodniczego. W regionie tym rozwijają się ośrodki turystyczne i uzdrowiskowe. Najliczniej odwiedzane przez turystów są Karkonosze, Góry Stołowe oraz kotliny: Kłodzka i Jeleniogórska.

W skład Sudetów wchodzą krainy: Przedgórze Sudeckie, Góry: Izerskie, Sowie, Stołowe, Bystrzyckie, Złote i Karkonosze. Śnieżka jest najwyższym wzniesieniem w paśmie Karkonoszy 1602 m n.p.m. Na jej szczycie znajdują się Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne, barokowo kaplica św. Wawrzyńca i schronisko PTTK. W Międzygórzu podziwiać możemy Wodospad im. Stefana Żeromskiego na rzece Wilczce, jeden z większych w Sudetach. Położone u podnóża Gór Stołowych Wambierzyce słyną z barokowej Bazyliki NMP.

Latem warto odwiedzić Jezioro Otmuchowskie, położone jest w nizinnej, środkowej części dorzecza Nysy Kłodzkiej. Pełni ono funkcje: rekreacyjną, przeciwpowodziowa i energetyczną.Administrator09.08.20160 zdjęć 1