artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Podlasie

Czas czytania 2 minuty
Podlasie

Podlasie jest jednym z najmniej zagospodarowanych przez człowieka i najmniej zanieczyszczonym regionem naszego kraju. Przez piękny krajobraz nazywany często „Europejską Amazonią”, a województwo podlaskie w swojej większej części należy do regionu Zielonych Płuc Polski. Teren charakteryzuje się dużą różnorodnością flory i fauny, która przedziera się przez bagienne doliny Biebrzy i Narwi. 

Najbardziej unikatowym obszarem Doliny Biebrzy są Bagna Biebrzańskie, stanowiące ostoję cennych gatunków zwierząt, a zwłaszcza ptaków wodno-błotnych. Wśród czterech Parków Narodowych na Podlasiu: Białowieski, Narwiański, Wigierski to Biebrzański jest największym parkiem narodowym w Polsce, utworzonym w 1993 r. Puszcze: Białowieska, Knyszyńska, Augustowska i Kurpiowska to obiekty leśne z dobrze zachowanymi drzewostanami.

Miłośnicy turystyki rowerowej mają do dyspozycji szlaki rowerowe. Trasy umożliwiają wędrówkę po krainie przyrody, ciszy i nostalgii. Pozwalają na poznanie specyfiki, interesujących historycznie miejsc, kościołów, cerkwi, dworków, pałaców i tradycyjnej wsi podlaskiej. 

Piękne lasy, czyste wody, urozmaicony krajobraz, specjalny mikroklimat - to wszystko stwarza doskonałe warunki do rekreacji i wypoczynku.

W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

Dolina Górnej Narwi, Kotlina Biebrzańska, Obniżenie Węgrowskie, Podlaski Przełom Bugu, Pradolina Wieprza, Równina Bielska, Równina Łukowska, Wysoczyzna Białostocka, Wysoczyzna Drohiczyńska, Wysoczyzna Kałuszyńska, Wysoczyzna Kolneńska, Wysoczyzna Lubartowska, Wysoczyzna Siedlecka, Wysoczyzna Wysokomazowiecka, Wysoczyzna Żelechowska, Wzgórza Sokólskie.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian


Administrator09.08.2016 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News