artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian

Podhale

Czas czytania 1 minuta
Podhale

Podhale kraina historyczno-etnograficzna w południowej Polsce u północnego podnóża Tatr, w dorzeczu górnego Dunajca z wyłączeniem obszarów leżących na prawym brzegu Białki i prawym brzegu Dunajca. Podhale zajmuje środkową część Kotliny Podhala, na południu wkracza w Tatry. Na krajobraz Podhala składają się rozległe torfowiska i stożki napływowe.

Najważniejsze miejscowości: Nowy Targ - stolica Podhala, Ludźmierz, Zakopane, Szaflary, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Podczerwone, Chochołów, Witów i Koniówka. Bukowina Tatrzańska to atrakcyjna miejscowość turystyczna położona na trasie z Nowego Targu do Łysej Polany.

Odbywają się tu między innymi folklorystyczne imprezy, Góralski Karnawał  połączony z wyścigiem kumoterek, w sezonie zimowym. Szereg walorów klimatycznych i krajobrazowych wpływa na atrakcyjność miasteczka. Ponadto, rozrywkę gwarantują dobre warunki do kolarstwa górskiego oraz turystyki, sprzyjające warunki do uprawiania zimowych sportów oraz odpowiednio zorganizowana baza noclegowa. Dla osób, lubiących sporty zimowe, do ich dyspozycji jest 30 wyciągów, a stoki są naprawdę łatwe i przeznaczone specjalnie do rekreacyjnej jazdy.


W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

Kotlina Orawsko-Nowotorska, Podgórze Spisko-Gubałowskie i Rów Podtatrzański.


Administrator09.08.2016
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News