artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - polboat 08.07-21.07 Sebastian

Pieniny

Czas czytania 1 minuta
 Pieniny

Pieniny pasmo górskie w południowej Polsce i północnej Słowacji. Od południa Pieniny graniczą z pasmem Magury Spiskiej, od północy z Gorcami i Beskidem Sądeckim. Góry te cechuje zróżnicowana szata roślinna. Natomiast różnorodność lasów i obecność zbiorników wodnych decydują o dużej liczbie gatunków ptaków drapieżnych, wodnych, leśnych i polnych. 

Pieniny, a szczególnie środkowa ich część są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Ważnym czynnikiem są walory pozaprzyrodnicze, jak: dobra dostępność komunikacyjna, baza noclegowa i infrastruktura turystyczna.

Dodatkowym atutem wpływającym na atrakcyjność jest występowanie kwaśnych, nasyconych dwutlenkiem węgla wód mineralnych w uzdrowiskach: Szczawnicy i Krościenku. 

Turystyczną atrakcją na skalę europejską jest spływ tratwami Przełomem Dunajca, gdzie równolegle po słowackiej stronie rzeki biegnie szlak pieszo-rowerowy zwany Drogą Pienińską. 

Warto zobaczyć ruiny zamku w Czorsztynie i gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy oraz drewniane kościółki w: Grywałdzie, Dębnie Podhalańskim, kościoły w Krempachach i Frydmanie.Administrator09.08.2016 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News