Reklama
Bilbord - bookingcamper

PRZEGLĄD RYNKU

7 miesięcy temu  20.07.2020, ~ Administrator   

Niepowtarzalny Balcamp

W portfolio firmy trudno znaleźć dwa identyczne pojazdy. Klient ma możliwość indywidualnego dopasowania każdego szczegółu, tak by dostosować dom na kołach do swoich potrzeb.

Balcamp szczyci się indywidualnym podejście do potrzeb klientów. Równocześnie jest ekspertem w tworzeniu zabudów na bazie samochodów marek MAN i Mercedes. Przyjrzymy się więc trzem jednostkom, które tylko z pozoru są identyczne.
Każdy z prezentowanych na zdjęciach kampervanów bazuje na najnowszym Mercedesie Sprinterze. Każdy z nich napędzany jest jednostką o mocy 190 KM, a moc rozkłada się na wszystkie koła. Na pierwszy rzut oka różnią się jedynie kolorystyką. Ale to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Sporty wodne
Właściciel kampera najlepiej czuje się w otoczeniu bieli, dlatego ten kolor zdominował wnętrze. Uprawia też kitesurfing, dlatego eksperci z Balcampu specjalnie dla niego zaprojektowali unikalne uchwyty do desek, by mógł je bezpiecznie transportować.

Wyprawy na dziko
Apetyt, również na podróże, rośnie w miarę jedzenia. Tak było w przypadku właściciela tego pojazdu. Od jakiegoś czasu jeździł Toyotą Land Cruiser, czyli autem o stricte terenowym charakterze. Niestety, mężczyzna nie miał w niej możliwości spania, brakowało mu też łazienki, co z kolei uniemożliwiało dalsze wyjazdy. Z pomocą przyszła firma Balcamp, która stworzyła kampera wyprawowego na odpowiednim zawieszeniu, na oponach przystosowanych do jazdy po bezdrożach. Tuż po odebraniu właściciel wyruszył swoim nowym kamperem najpierw na narty do Austrii, a tydzień później na Teneryfę, czym nie omieszkał się pochwalić i jednocześnie wymienić mocne strony swojego nowego domu na kołach.

Wyjazdy służbowe
Kamper jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wyjeżdżają często i na długo – tak jak właściciel tego pojazdu. Z jednej strony potrzebował silnej jednostki zdolnej do holowania dużej przyczepy kempingowej. Z drugiej – niezbędny był mu kamper, w którym bez problemu wyśpi się w miejscu pracy – mężczyzna zajmuje się budową hal konstrukcyjnych w całej Europie i jak stwierdził: miał dość wydawania pieniędzy na hotele oddalone często o kilka kilometrów od placu budowy. Oczekiwał jednostki w pełni niezależnej, bowiem w przypadku jego pracy o polach kempingowych nie ma mowy. Balcamp postawił więc na niezależność wodną i energetyczną. Kampervan doposażony jest w przetwornicę napięcia marki Dometic o potężnej mocy (4,5 KW), która może zasilać nawet klimatyzację dachową. Za ogrzewanie odpowiedzialna jest Truma Diesel w wersji 6E, by pominąć kłopotliwą wymianę butli gazowej. Większy pobór energii względem wersji gazowej nie jest problemem – akumulatory mają dostateczną moc i wielkość.

Balcamp zaprezentuje się na targach Poznań Motor Show z kilkoma spersonalizowanymi zabudowami na bazie mercedesa i mana. Jeżeli poszukujecie firmy, która spełni wasze „zachcianki”, to zdecydowanie powinniście podążać w stronę pomarańczowego logotypu.

Artykuł pochodzi z numeru 2(93) 2020 Polskiego Caravaningu

GALERIA ZDJĘĆ

Niepowtarzalny Balcamp
Niepowtarzalny Balcamp
Niepowtarzalny Balcamp
Niepowtarzalny Balcamp
Niepowtarzalny Balcamp
Niepowtarzalny Balcamp

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

 • 18
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 7
  POINFORMOWANY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony