artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Mazowsze

Mazowsze

Mazowsze położone w środkowym biegu Wisły oraz dorzeczu jej dopływów w centralnej oraz północno-wschodniej Polsce. W samym środku Mazowsza położona jest Warszawa- stolica Polski. Tu znajduje się wiele atrakcji i nowoczesnych budowli, jak centra handlowe, galerie, kluby, stare zabytki, muzea i teatry. Jest ona ważnym ośrodkiem naukowo - kulturowym kraju. W stolicy jest Pałac Kultury i Nauki, Sejm i Senat oraz Pałac Prezydencki. Południowo-wschodnia część Mazowsza to wspaniałe miejsce odpoczynku.

Na tym pofałdowanym terenie znajdują się ogromne lasy, na terenie których powstały Parki Krajobrazowe, dwa najczęściej odwiedzane przez turystów to Park Spalski i Park Sulejowski. 

Na tych terenach znajdują się liczne gatunki roślin, ptaków i ssaków, także tych pod ochroną. Ten teren to raj dla wędkarzy oraz wielbicieli leśnych przechadzek. Znajduje się tu wiele ciekawych, lecz niezbyt uciążliwych tras dla rowerzystów. Spokój, przyroda i nie ostry klimat zachęcają do odpoczęcia w tych zakątkach. 

Zalew Sulejowski - sztuczne jezioro wraz z zatopionym korytem Pilicy i pobliskimi starorzeczami to raj dla wędkarzy i kajakarzy z centralnej Polski. Występują tu ryby takie jak: szczupaki, węgorze, a przede wszystkim sandacze - to atrakcja turystyczna, dla której przyjeżdżają wędkarze z całego kraju. Przez Zalew Sulejowski przebiega też szlak kajakowy rzeki Pilicy. Obity lasami zbiornik wodny z piaszczystymi plażami, możliwość uprawiania sportów wodnych, przejażdżki rowerowe i jazdy konne, plus grzyby to idealnie wybrane miejsce do wypoczynku i rekreacji. 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Najpiękniejsze regiony przyrodnicze w tej części kraju to Puszcza Białowieska i Kampinowska, która stanowi świetne tereny rekreacyjne, natomiast Białowieska zachwyca nieskazitelną naturą i pierwotną formą drzew oraz rzadkich gatunków fauny i flory. Średnio, wiek rosnących tutaj drzew szacuje się na 126 lat. Łódź i Żelazowa Wola to miasta, które przyciągają po stolicy wielu turystów.

W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

Dolina Białobrzeska, Dolina Dolnego Bugu, Dolina Dolnej Narwi, Dolina Środkowej Wisły, Kotlina Warszawska, Międzyrzecze Łomżyńskie, Równina Garwolińska, Równina Kozienicka, Równina Kurpiowska, Równina Kutnowska, Równina Łowicko-Błońska, Równina Piotrkowska, Równina Raciąska, Równina Radomska, Równina Warszawska, Równina Wołomińska, Wysoczyzna Bełchatowska,  Wysoczyzna Ciechanowska, Wysoczyzna Płońska, Wysoczyzna Rawska, Wzniesienia Łódzkie, Wzniesienia Mławskie.


Administrator09.08.20161